قرارداد همکاری مشترک میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) به امضا رسید

ایران آلمان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، قرارداد همکاری مشترک میان وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) توسط دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و دوروته رولان، دبیر کل  این موسسه به امضا رسید. 

دکتر سالار آملی در مراسم امضای این قرارداد،با اشاره به وجود تعداد زیادی از تفاهم‌نامه‌ها با موضوعات و در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهش و فناوری با کشورهای جهان، تاکید کرد: این نخستین باری است که قراردادی به صورت مشترک با عنوان برنامه بورس مشترک و در زمینه اعزام دانشجو امضا می‌شود.

وی از کشور آلمان، به عنوان نقطه اوج اولویت‌ها برای همکاری در زمینه‌های علمی، آموزشی و پژوهش و فناوری یاد کرد و افزود: در راستای توسعه این همکاری‌ها در سال جاری، معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان، به همراه رؤسای انجمن ماکس پلانک و بنیاد تحقیقات آلمان (DFG)، در سپتامبر ۲۰۱۶ به کشورمان سفر خواهند کرد.

وی همچنین به سفر رؤسای دانشگاه‌های ایران به کشور آلمان در ماه اکتبر امسال اشاره کرد. 

بر اساس این گزارش، بر اساس این قرارداد، نخستین گروه ۷۵ نفره از دانشجویان ایرانی دوره دکتری، برای گذراندن دوره‌های ۶ تا حداکثر ۹ ماهه فرصت مطالعاتی با استفاده از بورس مشترک،  به دانشگاه‌های آلمان اعزام می‌شوند.