سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی‌ بین‌المللی وزارت علوم، بر ضرورت دقت در انتخاب و معرفی متقاضیان تحصیل کشورهای خارجی در دانشگاه های ایران تاکید کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز شنبه ایرنا، حسین سالارآملی و عمر نتزیمبره، سفیر جمهوری بروندی در تهران، در خصوص توسعه روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور دیدار و گفت و گو کردند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در این دیدار، اشتیاق جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با این کشور در زمینه های علوم و فناوری را اعلام کرد.
وی با اشاره به تحصیل ۵ دانشجوی بورسیه بروندیایی در دانشگاه‌های رده بالای ایران مانند دانشگاه علم و صنعت و آغاز به تحصیل ۳ دانشجوی دیگر از تیرماه جاری، بر ضرورت دقت در انتخاب و معرفی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایران تاکید کرد و گفت: این افراد باید در بالاترین مرتبه و سواد دانشگاهی بوده و همچنین از شرایط جسمی و سلامت کامل برخوردار بوده و طی نامه‌ای رسمی به جمهوری اسلامی ایران معرفی شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه این دیدار، سفیر جمهوری بروندی ضمن تشکر از تدارک و برپایی این دیدار، علاقه مندی خود به کشور ایران، تمدن و فرهنگ والای ایرانیان را ابراز و از دانشمندان ایرانی و مسلمان بزرگ جهان اسلام مانند ابن سینا، فارابی و خوارزمی نام برد.
عمر نتزیمبره با اشاره به روابط سیاسی مناسب مابین ایران و جمهوری بروندی، خواستار تقویت روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور شد و با ابراز خرسندی از اعطای ۱۰ بورسیه به دانشجویان بروندیایی، خواستار افزایش این تعداد شد.
وی افزود: تحصیل در کشوری چون ایران می تواند یادگیری زبان و ادبیات فارسی را برای آنها در بر داشته باشد و این دانشجویان در آینده می توانند به عنوان نمایندگان ایران در بروندی و دیگر کشورهای قاره آفریقا فعالیت کنند.