رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از تثبیت ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال جاری خبر داد.

دکتر محمدحسین پورکاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر کلید و پاسخنامه سئوالات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir قرار گرفته است و دانشجویان می‌توانند نمرات خود را در هر درس محاسبه و نمره کل خود را به دست بیاورند.

وی در ادامه با اشاره به اعتراض برخی از داوطلبان نسبت به کاهش ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال، تصریح کرد:‌ ظرفیت برخی رشته‌ها در آزمون امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش پیدا کرده است که برای رفع این موضوع با ۵۷ دانشگاه‌ علوم پزشکی رایزنی و هماهنگی‌های لازم انجام شده و قرار است دانشگاه‌ها ظرفیت پذیرش در برخی رشته‌ها را افزایش دهند.

دکتر پورکاظمی خاطرنشان کرد: برخی از داوطلبان به سوال و پاسخ آن در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال اعتراض داشتند، که به این دانشجویان توصیه می شود قبل از اعتراض ابتدا با مراجعه با سایت سنجش بررسی کنند که آیا سوال اعتراضی آنها جز موارد اصلاحی بوده است یا نه، چرا که برخی اشکالات در این زمینه رفع شده است. اما در صورتی‌که سوال آنها جزو موارد اصلاحی نباشد، داوطلبان می توانند موارد درخواستی خود را به مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ارسال کنند.

دکتر پورکاظمی با اشاره به این که فقط دو رشته از ۵۶ رشته آزمون ارشد پزشکی امسال دچار اشکال بودند، گفت: «علوم آزمایشگاهی ۱»  از جمله این رشته‌ها بود که دفترچه شماره ۳ این رشته جابجا شده بود و خوشبختانه این مشکل نیز حل شده و کارنامه‌های جدید منتشر شده است.

وی یادآور شد: دومین اشکال در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال در رشته«پرستاری» بوجود آمد که ضریب دو درس این رشته اشتباه حساب شده بود. در واقع ضرایب حساب شده آن چیزی نبود که در دفترچه ها اعلام کرده بودیم.  البته این ضرایب نیز  اصلاح شد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

دکتر پورکاظمی با بیان اینکه امکان اعتراض داوطلبان به نتایج آزمون ارشد پزشکی همچنان وجود دارد تصریح کرد: چنانچه داوطلبانی اعتراض داشته باشند، نیاز به مراجعه حضوری نیست و می‌توانند اعتراض خود را از طریق پست الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی   info@sanjeshp.it  یا فرم مندرج در سایت سنجش ارسال کنند، تا به تک تک اعتراضات داوطلبان با دقت و سرعت رسیدگی شود.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان تا ۱۵ تیر ماه جاری فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. چرا که این فرصت تمدید نخواهد شد.