سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی و تشریح چارچوب نقش آفرینی دانشگاه در عرصه سازندگی، بر هموار کردن بسترهای لازم در خصوص تحقق منویات معظم له، تاکید کرد.

دانشگاه زابل

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر موسی بهلولی به محورهای پژوهشی تعریف و تصویب شده در جلسات هیأت رئیسه دانشگاه زابل پرداخت و خواستار انسجام و اهتمام اعضای هیأت علمی در انجام این طرح‌ها شد.

وی در  ادامه از پتانسیل‌سنجی اجرای طرح‌های سازنده و موثری همچون، مدیریت منابع آب، نیازسنجی بازار کشورهای مجاور جهت صادرات، اشتغال‌زایی خانگی و صنایع کوچک زودبازده، گردشگری، توسعه کشت و بهره‌برداری اقتصادی از گیاهان دارویی، پرورش و تکثیر اقتصادی دام‌های خاص مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان، به عنوان یک ضرورت یاد و بر ایجاد فرآیندهای سریع مدیریتی و نظارتی در راستای تحقق این موضوعات مهم تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه زابل با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از منابع و اعتبارات اختصاص داده شده، گفت: با توجه به رویکرهای کلان ملی، ورود و مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان در سازندگی کشور و رفع مشکلات منطقه با ارایه راهکارهای عالمانه مطالبه‌ای منطقی و اجتناب ناپذیر است و در این راستا اجرای این گونه‌ها طرح‌ها باید با جدیت دنبال شود.

دکتر بهلولی ادامه داد: در مرحله اول، علاوه بر اعتبارات داخلی در نظر گرفته شده برای اجرای ۲۸ طرح کلان منطقه‌ای مصوب در هیأت رئیسه دانشگاه، اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال از طرف معاونت توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور جهت حمایت از اقدامات و فعالیت‌های کاربردی در حوزه پژوهشهای دانشگاهی با موضوع “برنامه‌های پژوهشی پایه دانشگاهی و حمایت از پروژه‌های پژوهشی” به دانشگاه زابل اختصاص داده شده است.