سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران -ایرنا – رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بررسی راهکارهای گسترش همکاری های علمی و فناوری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، حسین سالار آملی در دیدار با وابسته فرهنگی سفارت عراق در تهران با اشاره به تفاهم و تمایل ایران و عراق برای توسعه همکاری های علمی،‌ بر ضرورت اجرایی شدن این تفاهمات تاکید کرد.
وی در دیدار با زاهده الطانی با اشاره به سفر اخیر هیات عالی رتبه ایران به عراق گفت: خوشبختانه ‌تفاهمنامه های مناسبی میان ایران و عراق وجود دارد که باید با سرعت و جدیت اجرایی شوند.
وی در این دیدار بر آمادگی کامل وزارت علوم برای تحقق کامل تفاهمنامه های میان دو کشور تاکید کرد و از همتایان عراقی خواست تا در این خصوص، اقدامات لازم را انجام دهند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری دوره های دانش افزایی استادان عراقی، ‌تعریف و اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک، ‌تلاش برای کاهش هزینه های دانشجویان عراقی علاقه مند به تحصیل در ایران، اعطای فرصت ها مطالعاتی به استادان عراقی ،‌اعطای بورسیه به استادان دانشگاه های برتر عراق، ‌تاسیس دانشکده مشترک ،‌اعطای بورس به زنان عراقی‌ و برگزاری دوره های آموزشی برای دانشجویان کارشناسی عراقی را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، زاهده الطانی وابسته فرهنگی عراق نیز در این دیدار از همکاری های بسیار خوب وزارت علوم در تعامل با وزارت علوم عراق و دانشگاه های آن کشور تشکر و آمادگی خود را برای پیگیری روش های عملیاتی سازی و اجرایی شدن تفاهمات میان دو کشور اعلام کرد.