سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اهتمام وزارت علوم، تاکید بر تدبر در قرآن مجید و اکتفا نکردن به ظواهر آن است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، سیدضیاء هاشمی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها افزود: با وجود فعالیت‌های خوب صورت گرفته باید در زمینه تقویت فرهنگ تدبر در قرآن مجید، اهتمام بیشتری صورت گیرد، همچنین پایان‌نامه‌های قرآنی نیازمند کار خلاقانه‌تر و شجاعانه‌تری دارند.
وی ادامه داد: از روزی که مسئولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را عهده دار شده‌ام، اهتمام ویژه‌ای به گسترش فعالیت‌های قرآن و عترت داشته‌ام، در حوزه عترت جشنواره‌های ملی مهمی برگزار کرده‌ایم که برگزاری ۱۶ جشنواره ملی در این حوزه و برنامه‌ریزی و آغاز ۲۹ جشنواره دیگر که تا پایان سال جاری به ثمر خواهد رسید، در همین این راستا است و هزاران اثر پژوهشی، ادبی، هنری از طرف دانشگاهیان به این جشنواره ها ارسال شده است.
هاشمی با بیان اینکه در حوزه قرآن، تاکید وزارت علوم بر تدبر در قرآن کریم و عدم اکتفا به ظواهر قرآن بوده، گفت: در این حوزه توفیقاتی کسب کرده‌ایم و گمان می‌کنم بخشی از دغدغه ارتباطات بین‌المللی کشور می‌تواند در حوزه کشورهای جهان اسلام و مسلمانان سایر کشور‌ها باشد که هم در حوزه پژوهشی و هم حوزه فرهنگی برنامه‌های گوناگونی می‌توان برنامه‌های مختلفی ترتیب داد.
وی افزود: تعامل با سایر دستگاه‌ها نظیر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت ارشاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر فعالیت ها در این راستا است که وزارت علوم به آن اهتمام دارد و همواره از فعالیت‌های مرتبط با حوزه قرآن حمایت کرده‌ایم که گمان می‌کنم نکته مثبتی است اما مطالبه وزارت علوم، ارتقا و اعتلای این فعالیت‌هاست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان به انجام مقدمات تفاهمنامه‌ای میان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فعالیت های گسترش فعالیت های قرآنی اشاره و ابراز امیدواری کرد این تفاهمنامه بزودی منعقد و اجرا شود.