رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بر افزایش تعامل و ارتباط روسای دانشگاه‌های استان با نمایندگان خراسان رضوی در مجلس تاکید کرد.

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دکترعباس شیخ‌الاسلامی در نشست هم‌اندیشی نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی که با حضور حضرت آیت‌الله معصومی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی و حجت‌الاسلام عسگری، معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در مجموعه فرهنگی واحد مشهد، همراه بود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در اولین دهه انقلاب اسلامی به پیشنهاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تایید و حمایت مادی و معنوی حضرت امام راحل(ره) با یک میلیون ریال تاسیس شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با ۱۶ واحد و مرکز  دارای ۶۰ هزار دانشجو است که حدود ۳۰ هزار از این دانشجویان در واحد مشهد مشغول به تحصیل هستند.

وی به جذب دانشجوی خارجی در پردیس بین‌المللی گلبهار واحد مشهد و منطقه دوغارون اشاره نمود و عنوان کرد: هم‌اکنون هزار دانشجوی خارجی در این دو مکان در حال تحصیل هستند که این تعداد افزایش می‌یابد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه  توسعه کیفی در کنار توسعه کمی از مهمترین برنامه‌های دانشگاه است، از  گسترش و توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاه خبر داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه مردمی اکنون نیازمند جلب کمک‌های مردمی برای دانشجویان بی‌بضاعت و ایجاد خوابگاه و… است، اظهار کرد: نمایندگان مجلس به عنوان پل ارتباطی بین مردم و سایر دستگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد می‌توانند در رفع مسائل بسیار مثمر ثمر باشند.

شیخ‌الاسلامی با اشاره به جایگاه خراسان که از گذشته مهد تولید علم و دانش در کشور بوده است، از منتخبین مردم در خراسان رضوی خواست برای حفظ این جایگاه در رفع مسائل و مشکلات دانشگاه همکاری نمایند.

وی با اشاره به  تشکیل مجمع خیرین دانشگاه آزاد اسلامی بر  استفاده از ظرفیت خیرین در رشد و توسعه دانشگاه تاکید کرد.