رییس دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به همراه تنی چند از مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی روز قدس شرکت کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حمید میرزاده در جمع خبرنگاران درباره روز جهانی قدس گفت: «از سال ۱۹۴۸ میلادی یعنی ۶۸ سال پیش با توطئه آمریکایی انگلیسی یک رژیم جعلی به نام رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اسلامی و در قلب و بدن جهان اسلام کاشته شده است. این مساله مثل این است که یک موجود خارجی در یک بدن زنده کاشته شود و این طبیعی است که بدن زنده و سالم موجود خارجی را تحمل نمی‌کند؛ در نتیجه این توطئه از سوی مردم مسلمان منطقه مورد اعتراض قرار گرفته است».

وی افزود: «از آن سال است که قیام ملت‌های مسلمان با اشکال مختلف و در مقاطع زمانی مختلف علیه این رژیم صهیونیستی و برای اعتراض به این رژیم به انواع و اشکال مختلف شکل گرفته است. ملت مسلمان ایران نیز به توصیه و تدبیر هوشمندانه حضرت امام (ره) بیش از ۳۶ سال است که در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس که روز مبارزه با این رژیم جعلی و غاصب است، شرکت می‌کند.»

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «ما خوشحالیم که می‌بینیم روز جهانی قدس نه تنها در ایران مورد استقبال مردم مسلمان قرار گرفته، بلکه در کشورهای اسلامی وحتی کشور های غربی نیز مورد استقبال قرار گرفته است. امروز جهانیان به این نتیجه رسیده‌اند که برای مقابله با حضور این جسم خارجی و بیگانه راهی جز این اعتراضات مردمی در سراسر جهان نیست.»

میرزاده خاطرنشان کرد: «خوشبختانه می‌بینیم که امسال نیز در کشور ما نسبت به سال گذشته استقبال از روز قدس و حمایت از ملت فلسطین و مبارزان آزادی فلسطین بیش از پیش شده است.»

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد گروهک داعش را توطئه بعدی آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسرائیلی‌ها دانست و گفت: «آن‌ها می‌خواستند ذهن ملت‌های مسلمان را از موضوع فلسطین به یک موضوع فرعی جلب کنند و تصویر دیگری از اسلام را به جهان عرضه کنند که باعث تنفر مسلمانان و جهانیان شود و همانطور که شاهد بودید در شعارهای امروز علاوه بر مبارزه علیه رژیم صهیونیستی می‌بینیم که مبارزه علیه گروهک داعش که مولود همان رژیم است، مطرح شده است.»

وی افزود: «امیدواریم که با حضور جهانیان و افشای توطئه‌های آن‌ها مردم مسلمان بتوانند در منطقه آرامش داشته باشند. این آرامش تا زمانی که این رژیم غاصب و این موجود خارجی در بدن جهان اسلام وجود دارد، محقق نمی‌شود.»

میرزاده تصریح کرد: «اخیرا آمریکایی‌ها اعلام کردند که امنیت اسرائیل امنیت ماست، بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر آنها اینقدر طرفدار و علاقه‌مند به حضور این رژیم صهیونیستی هستند، این رژیم را در یکی از ایالت‌های خود در آمریکا اسکان دهند تا جهان اسلام از شر آن‌ها خلاص شود.»