مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: در حال حاضر مراحل تبدیل یک ساختمان با ظرفیت ۲۰۰ نفری به خوابگاه در حال پیگیری است تا هیچ دانشجویی در خوابگاه‌های خارج دانشگاه اسکان نیابد.

یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

غلامرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: دانشگاه آزاد اراک در مجموع دارای چهار خوابگاه ملکی و دو خوابگاه خصوصی در سطح شهر است.

وی با اشاره به اینکه اتاق‌ها ظرفیت چهار الی پنج نفر دانشجو را داراست و تعداد دانشجویان مستقر در هر اتاق متناسب با ظرفیت آنهاست، گفت: حدود ۸۵۰ دانشجو در خوابگاه‌های ملکی و نزدیک به ۳۰۰ دانشجو نیز در خوابگاه‌های خصوصی اسکان دارند.

هاشمی گفت: معمولا در فصل تابستان بعد از اتمام امتحانات، سیستم بازنگری و ریکاوری جهت تعمیر و تجهیز مجدد خوابگاه‌ها و تهیه اقلام و ملزومات مورد نیاز اجرا می‌شود. در خوابگاه‌های ملکی تمام تجهیزات از جمله امکانات زیستی، پخت‌وپز، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مهیاست.

وی با بیان اینکه طی شش ماه گذشته امکانات خوابگاه‌ها ارتقاء داده شده‌اند، تصریح کرد: علاوه بر این مقرر است در فصل تابستان انجام تعمیرات و تجهیزات بیشتر در بخش رفاهی امنیتی دانشگاه صورت گیرد که شامل استانداردسازی تجهیزات و ایمن‌سازی و بروزرسانی تاسیسات گازکشی، موتورخانه‌ها و سیستم برق‌کشی است.  

هاشمی ادامه داد: در حال حاضر پروژه عمرانی خاصی در این حوزه دیده نشده است، افزود: در حال حاضر مراحل تبدیل یک ساختمان با ظرفیت ۲۰۰ نفر به خوابگاه در حال پیگیری است تا هیچ دانشجویی در خوابگاه‌های خارج دانشگاه اسکان نیابد.

مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد اراک گفت: در مجموع این دانشگاه با کمبود خوابگاه مواجه نیست و به سمتی پیش می‌رویم که تمام متقاضیان در خوابگاه‌های ملکی اسکان یابند، همچنین تاکنون به همه دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه برای شش ماهه دوم سال ۹۵ برای اولین بار در خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده است.