معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت: بیش از یک چهارم تولید علمی ایران متعلق به این دانشگاه است.

دانشگاه آزاد همدان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حسین زاده لطفی در خصوص تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی ، گفت: ۴۰ واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۸۰ درصد تولید این دانشگاه را به خود اختصاص می دهند و ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی دانشجوی کاردانی و کارشناسی هستند و طبیعتا تولید علمی بسیار کمی نسبت به سایرین دارند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت: تنها مجموع ۲۰ واحد از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی به تنهایی در صدر کل دانشگاه های کشور در سال های اخیر قرار دارند.
وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جداگانه نیز در رتبه بندی بسیار بالایی قرار دارند، گفت: واحد علوم و تحقیقات به لحاظ تولید علمی رقابت سایه به سایه و تنگاتنگی با دانشگاه صنعتی شریف دارد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر واحدهای دانشگاه را در سطح استانها مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم ۵ دانشگاه آزاد اسلامی استانی در صدر دانشگاه های استان به لحاظ تولید علمی قرار دارند و در ۲۱ استان دانشگاه آزاد اسلامی استان در رتبه دوم بین دانشگاه های آن استان قرار دارد. در واقع سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم در ایران غیر قابل انکار است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در پایان افزود: در سال ۲۰۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی تنها دو درصد سهم تولید علمی را داشته است که این سهم در مدت ۱۳ سال به بالای ۲۰ درصد رسیده است. و جالب اینکه در سال ۲۰۱۵ ایران رتبه ۱۶ جهان را در تولید علمی داشته که بدون احتساب سهم دانشگاه آزاد اسلامی این رتبه به عدد ۲۲ تقلیل پیدا می کرد.