مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان با حضور کشورهای صاحب نام دنیا در عرصه‌ رباتیک در شهر لایپزیک برگزار خواهد شد.

یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر، افزود: این مسابقات در لیگ‌های مختلف از فردا کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

دکتر موسی‌خانی گفت: در لیگ ربات‌ انسان نما – سایز کوچک ۲۲ تیم از کشورهای ایران، آلمان، انگلیس، ژاپن، فرانسه، اتریش، چین، اندونزی، کره جنوبی و کانادا با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه لیگ ربات‌ فوتبالیست سایز کوچک نیز یکی از لیگ های جذاب و پرطرفدار مسابقات ربوکاپ محسوب می‌شود، تصریح کرد: ۲۰ تیم از کشورهای ایران، آمریکا، آلمان، ترکیه، پاکستان، کره شمالی، ژاپن، هلند، کلمبیا، چین و برزیل در این لیگ حضور دارند.

رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همچنین در لیگ ربات نائو ۱۸ تیم از کشورهای ایران، آلمان، اتریش، آمریکا، استرالیا، ژاپن، مکزیک، هلند، سوئد، تایوان، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، چین، پاکستان، برزیل، شیلی وسوئیس با یکدیگر مسابقه خواهند داد.

دکتر موسی‌خانی حضور تیم‌های صاحب نام و پیشرفته دنیا در لیگ امدادگر واقعی را عاملی برای سطح بسیار بالایی این لیگ دانست و افزود: در این لیگ نیز ۲۰ تیم از ایران، آلمان ، اتریش، ترکیه، تایلند، چین، مجارستان و آمریکا با یکدیگر رقابت تنگاتنگی خواهند داشت.

وی در پایان تصریح کرد: در لیگ جذاب و پرطرفدار فوتبالیست سایز متوسط نیز ۱۰ تیم از کشورهای پرتغال، هلند، آلمان، چین، ایران و ژاپن حضور دارند.