مدیرکل دفتر برنامه‎ریزی سازمان تحقیقات کشاورزی گفت: در حال حاضر ۴۰۰۰ شرکت دانش‎بنیان در کشور شکل گرفته که از این تعداد ۱۳۰۰ شرکت در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، داریوش فتح‌الله‌ طالقانی امروز  9 تیر در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی همدان، با بیان اینکه مرکز تحقیقات همدان جزو مراکز فعال کشور است، اظهار کرد: تأسیس شرکت دانشبنیان بذر اکباتان از جمله اقدامات خوب همدان در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی بود که باید تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات همدان در دوران مدیریت قبلی با ۴۰ عضو هیات علمی و ۷۰ محقق، ۹ رقم بذر محصولات کشاورزی ارائه کرد و در تهیه ۶ رقم مجری اصلی و در سه رقم همکار اصلی بود، عنوان کرد: سازمان تحقیقات کشاورزی به دنبال اثربخشی است به طوری که به دنبال تقاضامحور کردن تحقیقات هستیم و اگر بتوانیم مشکلات اجرایی را حل کنیم برای ما بسیار ارزشمند خواهد بود.

طالقانی با بیان اینکه تحقیق برای ما مفید به فایده نخواهد بود، بر استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حوزه کشاورزی تاکید و تصریح کرد: باید ‌از ظرفیت‌های بین‌المللی و تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم چرا که میزان فرصت‌های مطالعاتی در سال‌های گذشته به صفر رسیده بود و سال گذشته به ۱۲ فرصت رسید بنابراین به دنبال اعزام محققان به کنگره‌های بینالمللی هستیم.

وی با اعلام اینکه باید ارتباط بین مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی استان عمیق‌تر شود، اظهار کرد: در همدان ارتباط خوبی بین این دو نهاد وجود ندارد و امیدواریم این موضوع تقویت شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ در این مراسم از خدمات «سیدحسین صباغ‌پور» پس از حدود هشت سال مسئولیت در مرکز تحقیقات کشاورزی استان تقدیر و «قاسم اسدیان» به این سمت منصوب شد.