رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد استعدادهای برتر و نخبگان شناسایی شده در استان قبل از تاسیس بنیاد نخبگان ۴۵ نفر بوده و این در حالی است که این میزان پس از تاسیس این بنیاد به ۲۷۰ نفر رسیده است.

محقق دانشمند

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مجتبی بنیادیان در آیین ضیافت افطاری مستعدین برتر، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: شناسایی و حمایت استعدادهای برتر استان و هدایت این استعدادها تا مرحله نخبگی از اهداف بنیاد نخبگان در استان است.

وی با بیان اینکه استعدادهای برتر کسانی هستند که در زمینه خاصی دارای نقطه قوت هستند، تصریح کرد: نخبگی، پرورش و رشد این استعدادها به‌گونه‌ای است که بر جامعه اثرگذار باشند.

بنیادیان خاطرنشان کرد: تعداد استعدادهای برتر و نخبگان شناسایی استان قبل از تاسیس بنیاد نخبگان در استان ۴۵ نفر بوده و این در حالی است که این میزان پس از تاسیس این بنیاد به ۲۷۰ نفر رسیده است.

وی به اجرایی شدن طرح شهاب در کشور اشاره کرد و گفت: در این طرح که با همکاری آموزش و پرورش در استان‌ها و برای دانش‌آموزان بالای ۱۰سال اجرا می‌شود، افراد مستعد در هر زمینه شناسایی شده و تا پایان اخذ مدرک دیپلم استعدادهای آن‌ها هدایت می‌شود.

رییس بنیاد نخبگان با بیان اینکه این طرح از سه سال پیش در کشور اجرا می‌شود، افزود: این طرح در سال ۹۴ در آموزش و پرورش‌های ناحیه ۱ شهرستان شهرکرد و منطقه لاران اجرا شده و قرار است در سال ۹۵ چهار منطقه به مناطق اجرایی این طرح اضافه شود.

رییس پارک علم و فناوری استان نیز در این آیین با بیان اینکه فناوری و اقتصاد دانش بنیان در حال شتابگیری در همه دنیاست، افزود: امروزه میزان پیشرفت هر کشور به میزان بهره‌مندی او از علوم روز، تکنولوژی و فناوری وابسته است.

اسماعیل پیرعلی با اشاره به اینکه امروز علم و فناوری شالوده و پایه همه علوم در دنیاست، افزود: در حال حاضر ۳۸ پارک علم و فناوری و دو هزار شرکت دانش بنیان در کشور در حال فعالیت هستند.

وی تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان مراکز عالی کشور را به لحاظ کمیتی موقعیت خوبی برای پیشرفت در زمینه فناوری دانست.

پیرعلی گفت: آموزش و پژوهش‌های موجود در کشور بایستی در محیط شرکت‌های دانش‌بنیان منجر به تولید ثروت و اشتغال شود.

رییس پارک علم و فناری خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی هستند زیرا ایده‌های خلاق و بومی استان را به پدیده تبدیل می‌کنند.

پیرعلی در پایان به وجود ۱۲۰ هسته فناور و شرکت در پارک علم و فناوری استان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان در حال فعالیت هستند و قرار است تا پایان سال جاری این تعداد به ۲۰ شرکت دانش بنیان افزایش یابد.