رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه به مباحث رفاهی اجتماعی می‌توان به طور ویژه در قالب طرح‌های پژوهشی پرداخت، عنوان کرد: جهاددانشگاهی آمادگی خود را در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اعلام می‌کند.

معاون پژوهشی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه شهرکرد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، جلال الدین صادقی، امروز، ۹ تیر ماه در دیدار با مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی، با اشاره به فعالیت جهاددانشگاهی در سه حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگ، گفت: آموزش‌های این نهاد به دو صورت بلندمدت (آموزش عالی) و کوتاه مدت (آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان و برگزاری دوره‌های تخصصی) است.

وی، خبرگزاری ایسنا، ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، مرکز گردشگری دانشجویان، مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب، سازمان دانشجویان ایران، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان را از بخش‌های فعال حوزه فرهنگی عنوان کرد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در زمینه پژوهش، ۳ پژوهشگاه، ۲۵ پژوهشکده، ۲ پارک علم و فناوری، ۱۹ مرکز رشد دارد، به راه اندازی بانک خون بند ناف و تشکیل گروه پژوهشی گیاهان دارویی(زرشک، زعفران و عناب) اشاره و ابراز امیدواری کرد: در همین راستا و با همکاری مسؤولین استان، پروژه تأسیس دهکده گیاهان دارویی نیز محقق شود.

صادقی در ادامه با بیان اینکه به مباحث رفاهی اجتماعی می‌توان به طور ویژه در قالب طرح‌های پژوهشی پرداخت، عنوان کرد: جهادانشگاهی آمادگی خود را در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اعلام می‌دارد.

وی با اشاره به مزیت‌های منطقه‌ای استان از جمله (معدن، انرژی خورشید و باد، گیاهان دارویی، همجواری با کشور افغانستان و تجمع دانشجو و استاد) اظهار کرد: خراسان‌جنوبی می‌تواند قطب تولید گیاهان دارویی در کشور باشد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه در حوزه گیاهان دارویی می‌توان شغل ایجاد کرد، افزود: اطمینان داریم در حوزه گیاهان دارویی بخش قابل توجهی از افراد را شاغل و یا وضعیت شغلی برخی از صاحبان مشاغل از جمله کشاورزان را بهبود بخشیم.

اشتغال تنها به دانشگاه رفتن نیست

محمد سنجری، مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اشتغال تنها به دانشگاه رفتن نیست، گفت: فرهنگ کار در جامعه ما به اشتباه معنا شده و رفع این اشتباه نیازمند اقدامات فرهنگی و آموزشی است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دارد، تصریح کرد: در حوزه ایمنی، اشتغال و تعاون نیز جهاد می‌تواند ورود خوبی داشته باشد.

گفتنی است، در پایان طرفین برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک اعلام آمادگی کردند.