مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ با حضور ۲۰۰ تیم از روز پنج شنبه ۱۰ تیرماه در شهر لایپزیگ آلمان آغاز می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سروش صادق نژاد، سرپرست تیم‌های ربوکاپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گزارشی از محل برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ در شهر لایپزیگ آلمان، افزود: بیستمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ به میزبانی کشور آلمان و با همکاری فدراسیون جهانی ربوکاپ از روز پنج‌شنبه ۱۰ تیرماه آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز در شهر لایپزیگ آلمان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که این دوره از مسابقات جهانی ربوکاپ با حضور بیش از ۲۰۰ تیم از دانشگاه‌ها و مدارس و آموزشگاه‌های مختلف از ۴۵ کشور دنیا از فردا آغاز به کار می‌کند، ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات‌های شبیه ساز امداد و نجات، ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک و ربات‌های انسان نما شرکت کرده است.

رئیس لیگ ربات‌های انسان نمای مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ یادآور شد: در دو روز ابتدایی این مسابقات تیم‌ها مشغول آماده سازی و انجام امور اولیه برای حضور در رقابت‌های اصلی مسابقات هستند.

صادق نژاد اضافه کرد: دو روز اول مسابقات شامل رقابت‌های مقدماتی و دو روز دیگر به رقابت‌های نیمه نهایی و نهایی اختصاص خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات‌های انسان نما خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات تیم‌هایی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین،  دبیرستان فرزانگان تهران، دبیرستان سلام، تیم کاوش و تیم «باسط پژوه» علی‌رغم عدم صدور روادید کشور آلمان برای بسیاری از تیم‌های ایرانی شرکت کرده و در روزهای مسابقات با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.