دانشگاه کاشان سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای هماهنگی دانش آموختگان و دانشجویان بورسیه گفت: از سوی کمیسیون آموزش مجلس کمیته ای تعیین شده تا علت مرگ دانشجوی دکتری دانشگاه کاشان پیگیری شود.

بهزاد معین در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: موضوع علت مرگ دانشجوی دکتری بورسیه دانشگاه کاشان از سوی کمیسیون آموزش مجلس درحال پیگیری است و کمیته سه نفره ای برای بررسی این موضوع در این کمیسیون تشکیل شده است.

وی افزود: دانشجوی بورسیه دکتری دانشگاه کاشان به دلیل نامعلوم توسط وزارت علوم لغو بورس شده بود که پس از بیانات مقام معظم رهبری در سال ۹۴ مجددا بورس این دانشجو بازگشت اما دلیل لغو و بازگشت بورس به وی اعلام نشد.

دبیر شورای هماهنگی دانش آموختگان و دانشجویان بورسیه خاطرنشان کرد: این دانشجوی بورسیه دانشگاه کاشان در طول مدت تحصیل خود هیچ مقرری از دانشگاه دریافت نکرده بود که این امر نیز در ایجاد شرایط روحی وی موثر بوده است.

معین اضافه کرد: وی با سه دانشگاه برای ادامه فعالیت صحبت کرده بود اما پس از تغییر دولت این دانشگاه ها رای به فعالیت وی در این مراکز ندادند و این دانشجو موفق به جایابی در دانشگاه های مختلف نشده بود.

وی اضافه کرد: همچنین وزارت علوم برای دانشجویان بورسیه مبلغی به اساتید این دانشجویان پرداخت می کند که بخشی از این مبلغ برای فعالیت های علمی و پژوهشی دانشجو است اما از سوی استاد این فرد هزینه به وی پرداخت نشده بود بنابراین این دانشجو با مشکل ادامه فعالیت علمی و پژوهشی مواجه بود.