دانشگاه مازندران سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: به زودی رشته آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه مازندران راه اندازی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، صمد حاج جباری در بازدید در بازدید از امکانات دانشگاه مازندران برای اعطای مجوز مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان گفت: دانشگاه مازندران از معدود دانشگاه های کشور است که در چارچوب جدید وزارت علوم، مجوز تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان را کسب خواهد کرد.

وی افزود: آموزش زبان فارسی به دانشجویان بورسیه محدود نشده و اخذ چنین مجوزی این امکان را برای دانشگاه فراهم می آورد تا اقدام به جذب دانشجویان غیر بورسیه آزاد کند.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: بحث بین الملی سازی آموزش عالی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد و با جدیت دنبال می شود و توسعه و ترویج زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان نیز با توجه به اهداف کلان در دستور کار قرار دارد.    

حاج جباری با اشاره به اهمیت وب سایت دانشگاه ها در جذب دانشجویان خارجی گفت: وب سایت دانشگاه بهترین وسیله برای معرفی دانشگاه است و ضرورت دارد به زبان های مختلف ترجمه و ارائه شود.

سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران نیز در این نشست، ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی و منطقه ای دانشگاه مازندران ابراز امیدواری کرد: این دانشگاه مازندران می تواند تبدیل به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان غیر ایرانی در کشور شود.

وی با اشاره به اقدامات موثر دانشگاه برای گسترش و بهبود فعالیت های بین المللی، تصریح کرد: هم اکنون اقدامات جدی برای جذب دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه در این دانشگاه صورت گرفته است.