سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه ببش از ۱۰۰ هزار فعالیت فرهنگی در سال ۹۴ ثبت شده، گفت: کانونهای فرهنگی و هنری در سال گذشته حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره برنامه های فرهنگی اجتماعی دانشگاه در سال ۹۴-۹۵ گفت: سال گذشته در حوزه فعالیتهای فرهنگی رشد گسترده ای را شاهد بودیم.
وی افزود: از ابتدا تا انتهای سال ۹۴ طبق بررسی گزارش‌های رسیده از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم حدود ۱۱۰ هزار فعالیت فرهنگی ثبت شده که در این راستا جهش گسترده ای را شاهد هستیم.
هاشمی این فعالیت‌ها را شامل برگزاری نشست‌های فرهنگی، جلسات آزاد اندیشی، برنامه های مناسبتی، نشریات دانشجویی و انجمن‌های علمی دانست و افزود: این حجم فعالیتها در شرایطی است که بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها در مقایسه با سایر بودجه‌های فرهنگی کشور رقم بزرگی نیست.
وی ادامه داد: از چهار هزار میلیارد تومان اعتبار دستگاههای فرهنگی تنها ۱۵ میلیارد تومان در اختیار فعالیتهای فرهنگی وزارت علوم برای دانشگاهها است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم بیان کرد: در سال‌های اخیر بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای ما تخصیص پیدا کرده و در سال ۹۵ هم مصوبات برای این بودجه کمتر از ۲۰ میلیارد تومان است که احتمالا تا به تخصیص برسد با همان ۱۵ میلیارد یا کمتر رو به رو می شود.
هاشمی عنوان کرد: از روسای دانشگاه ها در خواست کردیم که بودجه بیشتری را از سمت خود به فعالیتهای فرهنگی اختصاص داده و از این جهت با مشارکت یکدیگر رشد بیشتری را در این حوزه شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه نگاه مشارکت جویانه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد، اظهار داشت: اگر زمینه جلب و جذب بودجه بیشتر فراهم شود بی شک در هر دو بعد کیفی و کمی با رشد قابل توجه مواجه می شویم هم اکنون ( طبق بررسی دوسال و نیم گذشته از مهر۹۲ تا اسفند ۹۴) در بخش کانونهای فرهنگی و هنری حدود ۵۰ درصد، انجمن‌های علمی دانشگاههای مختلف بین ۳۰ تا ۷۰ درصد و در نشریات دانشجویی حدود ۴۰ درصد رشد داشتیم.
وی افزود: خوشبختانه در دانشگاههای مختلف این گزارشات مفصل اعلام شده و حدود ۱۰۰ جلد گزارش رسیده است.
این خبر در حال تکمیل است.