سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر از همکاری این دانشگاه با دانشمندان و متخصصان غیر ایرانی خبر داد.

 

فرهاد یزدان دوست معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این طرح به منظور انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان‌ و مراکز پژوهشی برگزیده کشور در حوزه‌های منتخب اجرا می‌گردد.
  
وی ادامه داد:این  طرح با همکاری متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم از سوی بنیاد ملی نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اجرا درآمده است. 
معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر افزود: در این طرح امکان جذب همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور به شیوه هایی اعم از دوره های پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی فراهم شده است.
وی در ادامه در خصوص اهداف این همکاری گفت: استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم در مراکز علمی، فناوری و صنعتی داخل ، ارتقای سطح علمی و پژوهشی پایگاه تخصصی همکار ، فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت همکاری و توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم نمودن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصین ایرانی غیرمقیم به داخل کشور و کمک به تاسیس شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های فناوری پیشرفته است.
یزدان دوست تصریح داشت:امکان بهره برداری از تسهیلات تخصیصی در تمام زمینه های مورد همکاری باعضویت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در این طرح به صورت رسمی و در قالب پایگاه تخصصی همکار،ایجاد شده است.
 گفتنی است  علاقه مندان با مراجعه به سایت بنیاد ملی نخبگان به نشانی international.bmn.ir  از آن اقدام کنند.