سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: براساس اسناد بالادستی طرح آمایش آموزش عالی و نظام جامع ارزیابی در همه مراکز علمی کاربردی صورت می‌پذیرد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، روشن معاون پارلمانی وزارت علوم در حاشیه مراسم توجیه و معارفه رییس جدید دانشگاه علمی کاربردی گفت: عزل و نصب مدیران دانشگاهی با توجه به اقتضاهای زمانی برای اداره بهتر این مراکز صورت می گیرد و این به معنای رضایت نداشتن مقام عالی وزارت از رییس دانشگاه قبلی نبوده و  وزارت علوم آموزش عالی براساس طرح آمایش آموزش عالی این کار را انجام داده است.
وی بیان کرد: براساس ماده ۱۴۱، دکتر امید در دانشگاه به عنوان سرپرست دو شغله محسوب نمی‌شوند و در مدت ۳ ماه تا ۶ ماه می‌توانند در این سمت باقی بمانند و جابه‌جایی ایشان هیچ ربطی به بحث ادغام دانشگاه فنی حرفه‌ای با علمی کاربردی ندارد.
در حاشیه این مراسم محمدحسین امید سرپرست فعلی دانشگاه علمی کاربردی در جمع خبرنگاران گفت: این دانشگاه قرار است برنامه راهبردی تدوین شده را براساس اسناد بالادستی اجرا کند و اگر نیاز به بازنگری باشد از نظر ارتقا سطح کیفی دوره‌ها مراتب این ادغام صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: طرح آمایش آموزش عالی براساس اسناد بالادستی صورت می‌پذیرد و این دانشگاه شغل محور بوده و پذیرفتن رشته‌های نظری در  این دانشگاه انجام نمی‌شود.
امید ادامه داد: رشته‌هایی که نظری هستند اغدام می‌شوند و ما سعی می‌کنیم رشته‌های مهارتی کاربردی و شغل‌محور را سرلوحه برنامه‌هایمان قرار دهیم و در چارچوب سیاست‌های تدوین شده در حوزه علمی فناوری قدم برداریم.
امید یادآور شد: در سال گذشته حدود یک میلیون صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود داشت و این به معنای عدم عمل کردن دانشگاه‌های نظری است و آن چه در این دانشگاه اتفاق می‌‌افتد باید براساس رفع کردن نیاز شغلی بازار کار باشد.
وی ادامه داد: برای افزایش کیفیت در دانشگاه‌ها باید یک برنامه‌ریزی درست داشته باشیم و در همان مسیر حرکت کنیم.
وی عنوان کرد: اجرای نظام جامعه ارزیابی که در مراکز صورت می گیرد باید به روزرسانی شود و من در این زمینه با هیچ کس رودربایستی ندارم.
وی گفت: در نظام جامع ارزیابی علاوه بر استادان و دانشجویان سطح کیفی آموزش و فضای آموزشی مدنظر قرار می‌گیرد.
امید تأکید کرد: در جهت توسعه مراکز علمی کاربردی اهدای مجوز رشته‌های جدید در  مراکز منوط به عملکرد آن دانشگاه است و من به عنوان سرباز نظام در خدمت دانشگاه علمی کاربردی هستم.