جهاددانشگاهی با صدور پیامی در گذشت دکتر میرغفوریان از بنیانگذاران جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت را تسلیت گفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

«انالله و اناالیه راجعون

در سوک فقدان دکتر میرغفوریان عزیز، جهادگری نمونه،‌ مدیری متخصص و متعهد در عرصه خوداتکایی، استقلال صنعتی و نوآوری، تلاشگری واقعی در عرصه اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان.
در روز چهارم تیرماه ۱۳۹۵، مقارن ایام و لیالی قدر در ماه مبارک رمضان، جهاددانشگاهی و جامعه علمی و صنعتی کشور یکی از خدمتگزاران و مدیران کم نظیر خود را از دست داد و در اندوه فقدان او عزادار گشت.

مرحوم مغفور دکترسیدمحمدصادق میرغفوریان در ماه‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی با همفکری و تلاش عده‌ای از دوستان و هم دانشگاهی‌های خود که همگی از دلبستگان انقلاب اسلامی و پیروان امام خمینی(ره) بودند، مجموعه جهاد سازندگی صنایع را بصورت نهادی خودجوش و غیررسمی با هدفِ شناسائی و رفع مشکلات کارخانجات صنعتی به وجود آوردند که فعالیت این گروه با شکل‌گیری نهاد انقلابی جهاددانشگاهی در مردادماه سال ۱۳۵۹، در عرصه پژوهش و بومی‌سازی محصولات موردنیاز کشور و تحقق اندیشه «ما می‌توانیم» که امام ترسیم کرده بودند در قالب جهاددانشگاهی علم و صنعت تداوم و گسترش یافت و توانست خدمات بزرگی را به صنایع کشور در جهت رفع نیازهای فنی و صنعتی جبهه‌های جنگ و دفاع مقدس عرضه کند که در این مسیر سخت، مرحوم میرغفوریان یکی از استوانه‌های محکم و نفرات اصلی و مؤثر این حرکت جهادی و انقلابی بود. مردی که در راه انجام وظیفه و ارائه خدمات و پیشرفت کار به ویژه آنچه مربوط به جنگ و جبهه‌ها و دفاع مقدس بود، شب و روز نمی‌شناخت و در تلاش و تکاپوئی همیشگی بود.

در عملیات به همراه رزمندگان شرکت می‌جست و با روحیه‌ای قوی و شاداب، همواره گرمابخش دلها و مشوق همسنگران خود در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی بود. زنده‌یاد میرغفوریان به امام‌(ره) عشق می‌ورزید و با تمام توان رهنمودها و اوامر ایشان را در امتداد خط حفظ و اعتلای نظام و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بازسازی کشور بمنصه عمل و ظهور می‌رساند.

از حدود سه دهه قبل، میرغفوریان به صورت همزمان و بموازات ادامه همکاریهای علمی و فنی خود در جهاددانشگاهی، فعالیت کارآفرینی در بخش خصوصی صنعت برق را آغاز و در طی این مدت با هدف بومی سازی محصولات موردنیاز کشور، و اشتغال‌زایی برای جوانان نقشی اساسی ایفا نمود و در عرصه تشکل‌های حرفه‌ای به عنوان مدیر و متخصصی شاخص و مورد احترام و مسئولیت‌پذیر، شناخته می‌شد.

از یادگارهای ارزنده علمی و تخصصی آن مرحوم، تأسیس مرکز مهندسی فشار قوی در جهاددانشگاهی علم و صنعت با توانمندی‌های بالا و خدمات بی‌نظیر در عرصه صنایع برق فشار قوی کشور است.

فراتر از تمامی ویژگی‌های پیش‌گفته، زنده‌یاد مرحوم میرغفوریان، انسانی واقعی، متخصصی متعهد و سخت‌کوش و امیدبخش با روحیه‌ای شاداب و سرزنده، مردمدار، شوخ طبع، خانواده دوست بود و عشق وافر به پیشرفت و اعتلای ایران، از سیمای روشن او مشهود بود، افرادی که او را می‌شناختند، می‌دانند در این زمینه، کلامی به گزاف ذکر نشده است.

و بالاخره جسم این وجود نیک‌اندیش و پرکار و در یک کلمه؛ جهادی، بیش از این تاب تحمل روح فعال و تلاشگر او را نیاورد و در ایام مبارک ماه خدا و لیالی قدر به پیشگاه پروردگار مهربان و دیدار و میهمانی برادر شهیدش شتافت.

جهاددانشگاهی اینک جهادگری بزرگ و بااخلاص و خدمتگزاری دلسوز و دانا را از دست داده است و در سوگ آن عزیز عزادار است. مصیبت درگذشت او داغی سنگین بر دلها نهاده است. عاش سعیداً و مات سعیداً.
جهاددانشگاهی این ضایعه را به پدر و مادر عزیز ایشان، همسر گرامی و فرزندان، بستگان، بازماندگان، همکاران، جامعه علمی و صنعتی و دوستداران ایشان تسلیت عرض نموده، آمرزش و علو درجات آن مرحوم را از درگاه الهی مسئلت دارد.ـ»