معاون حقوقی پارلمانی وزیر علوم با اشاره به انتساب دکتر امید به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با حفظ سمت معاون اداری مالی وزیر علوم گفت: طبق قوانین موجود دکتر امید دو شغله محسوب نمی‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، محمد روشن در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی در جمع خبرنگاران با اشاره به تعیین سرپرست جدید برای این دانشگاه گفت: بالاخره برای اداره هر دانشگاهی اقتضائاتی وجود دارد و این اقتضائات متناسب با وضعیت ممکن است منجر به تغییراتی شود به هر شکل ما باید طرح آمایش آموزش عالی را به صورت جدی دنبال کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دکتر امید به عنوان سرپرست دانشگاه علمی کاربردی و معاون اداری مالی وزیر علوم دو شغله محسوب نمی‌شود؟ پاسخ داد: طبق قانون اساسی اعضای هیات علمی می‌توانند شغل دیگری داشته باشند ایشان در دانشگاه جامع علمی کاربردی سرپرست هستند و طبق آیین‌نامه‌ای که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است دکتر امید می‌تواند تا مدت سه ماه و بعد از آن تا شش ماه به عنوان سرپرست فعالیت کند.

معاون پارلمانی و حقوقی وزیر علوم در مورد دلیل برکناری دکتر اخباری از سمت سرپرستی دانشگاه جامع علمی کاربردی توضیح داد: وزارت علوم با دکتر اخباری هیچ مشکلی نداشت اما اقتضائاتی وجود دارد. حتی خود بنده را هم هیچ کس تضمین نکرده است که تا سالیان سال در این پست خواهم بود.بلکه تا زمانی که مسؤل من فکر کند که مفید و مناسب هستم طبیعی است که من به فعالیتم ادامه خواهم داد.

دکتر روشن در ادامه در مورد ابراز بی اطلاعی سرپرست سابق دانشگاه علمی کاربردی از برکناری خود گفت: نظر وزیر علوم قبلا هم بر انجام این تغییر بوده و دکتر اخباری حتما از این تغییر مطلع بودند.

وی در مورد اخباری مبنی بر ادغام دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای با یکدیگر نیز اظهار کرد: اگر وزارت علوم چنین تصمیمی داشته باشد ترجیح می‌دهد به صورت شفاف در قالب طرح آمایش آموزش عالی آن را اجرا کند. فعلا چنین بحثی مطرح نیست.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم در پایان در پاسخ به این سوال که آیا دکتر امید وزارت علوم را ترک خواهد کرد یا خیر گفت: این تصمیم وزیر علوم است، من وزیر علوم نیستم.