رییس دانشگاه ایلام به نمایندگی از وزارت علوم ضمن حضور در مراسم ترحیم دانشجوی فقید دکتری دانشگاه کاشان، گفت: تقدیر روز سختی را برای جامعه‌ علمی کشور و استان ایلام رقم زد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر «محمد علی‌اکبری» با حضور در مراسم ترحیم مرحوم «ایوب آقایی» – دانشجوی فقید دکتری شیمی دانشگاه کاشان که چند روز پیش دعوت حق را لبیک گفت، اظهار کرد: سرنوشت روز سختی را برای جامعه‌ی علمی کشور و استان ایلام رقم زد و یکی از چهره‌های علمی و نخبه‌ای که می‌توانست یکی از سرمایه‌های علمی کشور باشد هم‌سنگران خود را در عرصه‌ی علم و دانش تنها گذاشت.

وی ضمن تسلیت به مردم شهرستان بدره و مخصوصاً خانواده‌ی داغدار این نخبه‌ علمی گفت: به عنوان رییس دانشگاه ایلام و به نمایندگی از وزیر محترم علوم و معاون دانشجویی خانواده بزرگ این وزارت‌خانه بر خود فرض دانستیم در این مراسم شرکت کنیم.

رییس دانشگاه ایلام ضمن اعلام مراتب تأثر خانواده بزرگ وزارت علوم از این ضایعه‌ علمی، ابراز امیدواری کرد خداوند روح آن عزیز سفرکرده را با نیکان و بزرگان همنشین گرداند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدباقر هاشمی» – معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های ایلام هم ضمن تسلیت به خانواده داغدار ایوبی گفت: هرچند این حادثه بسیار غمناک است اما جای خرسندی است که این عزیز عمر کوتاه خود را در بهترین مسیر یعنی علم و دانش که غایت آن کمال انسانیت است گذراند.

وی با بیان اینکه علم‌آموزی وجه امتیاز انسان نسبت به سایر آفریده‌های خداوند است، گفت: همه‌ی ما به حکم انسان بودن تسلیم مقدرات الهی هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دانشگاه کاشان هم در بیانیه‌ای ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده آن مرحوم و ابراز همدردی عمیق و صمیمانه و آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان اعلام کرد: آن مرحوم بر اساس معرفی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجوی بورسیه مقطع دکترای شیمی تجزیه بود و کلیه هزینه‌های تحصیل وی توسط وزارت علوم پرداخت‌شده بوده و در رابطه با بورسیه خود با مشکلی روبرو نبوده و نامبرده بدون هیچ مانعی به تحصیل خود ادامه داده است، بنابراین دانشگاه کاشان با توجه به انتشار برخی مطالب خلاف واقع، پیگیری قضایی در برابر نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی را برای خود محفوظ میدارد.