رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: در این زمینه نیاز به تقویت شرکت‌های دانش بنیان داریم که خرید تولیدات داخلی از سوی مسؤلان دولتی منجر به تقویت آنها خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا دکتر علی فتی در جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان را به عنوان یکی از مولفه‌های تحقق اقتصاد دانش بنیان نام برد و افزود: اولین اقدام در این راستا تدوین یک برنامه جامع و کاربردی است که می‌طلبد استان هرمزگان در این زمینه برنامه ریزی و هدف گذاری برای نقش آفرینی در اقتصاد را مشخص کند.

فتی، با تاکید بر این که استان هرمزگان توانایی مشارکت در زمینه اقتصاد دانش بنیان را دارد، خاطرنشان کرد: بیشتر افرادی که از طریق پارک علم و فناوری ایده‌های خود را برای تجاری سازی مطرح کرده‌اند جوان هستند و می‌توانیم بگوییم که جوانان هرمزگانی به دنبال این هستند که چرخ اقتصاد دا در این استان به حرکت در آورند.

وی به موانع پیش روی توسعه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این استان  اشاره کرد و یادآور شد: یکی از چالش‌های اساسی شرکت‌های دانش بنیان بازار آنها است که نیازمند توجه به این مهم هستیم. در این زمینه مسوولان دولتی می‌توانند با خرید محصولات دانش بنیان زمینه را برای تقویت این شرکت‌ها فراهم کنند.

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به دغدغه‌های موجود در زمینه کیفیت محصولات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان، خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان مستقر در استان هرمزگان این آمادگی دارند که استانداردهای خریداران را مدنظر قرار دهند همانطور که در حال حاضر نیز تولیدات این شرکت‌ها گواه بر کیفیت محصولات آنها دارد.