سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۲۰ درصد تولید علمی کشور در اختیار این دانشگاه است، گفت:‌ نرم تولید مقاله رضایت بخش نیست.

حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان درباره افزایش رشد علمی کشور گفت: سهم عمده‌ای از توسعه علمی کشور متعلق به دانشگاه آزاد است که بیش از ۲۰ درصد تولید علمی ایران را در اختیار داریم.
وی افزود:‌ خوشبختانه با سیاست‌ها و برنامه‌های اجرا شده، این دانشگاه توانسته در پایگاه بین المللی ESI (پایگاه نمایه سازی مقالات جهانی) در رتبه ۱۶۵ دانشگاه‌های جهان (بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا) از نظر تولیدات علمی قرار گیرد.
میرزاده عنوان کرد: البته این تعداد تولیدات علمی تنها مربوط به ۱۰ درصد واحدهای دانشگاه است و بنا داریم با حمایت از پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و پژوهش‌هایی که معطوف به حل مشکلات باشد، به این فرآیند بیش از قبل توجه کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تمام واحد‌های دانشگاه تولیدات علمی ندارند، ‌اظهار داشت: از یک میلیون و ۶۲۰ هزار دانشجو نزدیک به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر آنها در مقطع کاردانی، کارشناسی و مابقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند که تولیدات علمی فقط از آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.
میرزاده با اشاره به اینکه هنوز نرم تولید مقاله به ازای هر نفر در دانشگاه آزاد اسلامی رضایت بخش نیست، یادآور شد: در طی برنامه پنج ساله ششم قرار است این نرم به ازای هر نفر یک مقاله باشد که در این صورت کشور با یک جهش علمی بزرگ روبه‌رو می شود.