دانشجو.دانشگاه.سیگار سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کمپین «نه به سیگار» با هدف خلق و آفرینش جنبشی پویا که می خواهد طرز فکر «نه به سیگار» را به افکار عموم تزریق کند، در دانشگاه تهران پیشنهاد داده شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ایده کمپین «نه به سیگار» در مرکز مشاوره دانشگاه تهران پیشنهاد داده شد.

این طرح با هدف ایجاد انگیزش به گونه ای اثربخش و متفاوت با شیوه های مرسوم، با توجه به رغبت اخیر دانشجویان دانشگاه بویژه رغبت نگران کننده دختران دانشجو به سیگار و قرص های آرامش بخش در نظر گرفته شد.

یکی از اهداف مهم و اساسی اجرای این طرح، خلق و آفرینش جنبشی پویا است که طرز فکر «نه به سیگار» را به افکار عموم تزریق می کند.

مراحل مختلف این طرح شامل فراهم سازی فضا، تهیه و تولید محتوای چندرسانه ای(سیگار شما را تغییر می‌دهد، توقف سیگار- شروع زندگی، جرات مندی گام به گام)، ساخت پادکست، ساخت و تهیه فیلم‌های آموزشی بود.

همچنین غرفه های پیشنهادی این کمپین شامل غرفه گریم (چهره شما پس از ۲۰ سال مصرف سیگار چگونه خواهد شد)، غرفه آموزشی- انگیزشی مقدمه ای بر شیوه های ترک سیگار، غرفه همیاران سلامت بود.

استراتژیهای انگیزشی، جنبشی و مدیریتی کمپین نیز شامل طراحی و ساخت مارکت «نه به سیگار»، برگزاری مسابقه عکس با محور نه به سیگار، دعوت از یک چهره معروف و دوست داشتنی و آماده کردن اساتید دانشگاه از جمله اقداماتی بود که صورت دراین راستا صورت گرفت.