سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی سیستم ریزنمرات اینترنتی خبر داد و گفت: چندماه اخیر بیش از یک میلیون گواهینامه و دانشنامه فراغت از تحصیل درکل واحدهای دانشگاه آزاد کشور توزیع شده است.

طهمورث آقاجانی مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان درباره میزان امنیت مدرک های صادر شده در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای امنیت صدور، فاکتورهای امنیتی متعددی بر روی مدارک تعبیه شده تا علاوه بر زیبایی امکان سوء استفاده و جعل به حداقل برسد.
آقاجانی ادامه داد: این اداره کل پس از تجمیع معاونت ها توانسته در مدت زمان کوتاهی با استفاده از فناورهای نوین و پیشرفته، ایجاد زیرساخت‌های نسبی، آماده سازی بسترهای گوناگون امنیتی و سیستمی کردن حوزه فعالیت‌های خود، تحولات شگرفی در دانشگاه ایجاد کند.
وی اعلام کرد: راه اندازی سرویس استعلام اینترنتی به منظور پاسخگویی سریع و بدون نیاز به مکاتبات فیزیکی و صرفه جویی در زمان وهزینه های جانبی، نوسازی تجهیزات و دستگاههای امنیتی صدور مدارک به منظور بالابردن کیفیت، امنیت و سرعت در صدور مدارک فراغت از تحصیل، اتصال به سامانه اینترنتی سازمان وظیفه عمومی کشور به منظور سهولت در خروج از کشور دانشجویان مشمول نظام وظیفه، توزیع بیش از یک میلیون گواهینامه و دانشنامه فراغت از تحصیل در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور در مدت زمان بسیار کوتاه به منظور تسریع در صدور مدارک و کاهش زمان صدور مدارک در واحدهای دانشگاهی و سازمان مرکزی از اقدامات ودستاوردهای چند ماه اخیر اداره کل دانش آموختگان بوده است.
مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طراحی برنامه دیجیتالی برای بایگانی ها افزود: این برنامه به منظور ثبت دیجیتالی کلیه سوابق اعم از مدارک فراغت از تحصیل، سوابق مکاتبات، نگهداری امن اطلاعات و تسریع در بازیابی سوابق؛ طراحی شده و به زودی اجرایی می شود.
وی همچنین از راه‏ اندازی سرویس ریزنمرات اینترنتی خبر داد و یادآور شد: با توجه به نیاز فوری دانش آموختگان به ریزنمرات و فرآیند طولانی صدور آن، راه اندازی سرویس ریزنمرات اینترنتی در دستور کار قرارگفته که همزمان با راه اندازی برنامه جامع دانش آموختگان اجرایی می شود.
همچنین فراخوان تعویض مدارک قدیمی هم به منظور یکسان سازی مدارک قدیمی و اصلاح مدارک مخدوشی به زودی به مرجله اجرا می رسد.