رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دو نهاد ارزشمند کشور حوزه و دانشگاه، نهادهایی علمی هستند که تخصص‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کنند، لذا دارای حساسیت‌های خاصی هستند.

دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، گودرز صادقی در آئین تجلیل از اعضای شورای مرکزی تشکل‌های اسلامی دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه غیر سیاسی نمی‌تواند یک کشور را تغییر دهد، گفت: دانشگاه‌ها به جای اینکه از بیرون خط بگیرند، باید به خارج از دانشگاه نیز خط بدهند.

صادقی با بیان اینکه مهمترین ویژگی کار فرهنگی این است که در همه حوزه‌ها تاثیرگذار باشد، اظهارامیدواری کرد: شرایطی در دانشگاه فراهم کنیم که دانشگاه از لحاظ معنوی برجسته باشد و قدم‌های اساسی برای رفاه و آبادانی دانشگاه برداریم.

عباس فنی‌اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه مطرح شدن دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه فرهنگی حاصل تلاش همکاران و تشکل‌های دانشجویی است، گفت: سال گذشته برنامه‌های ارزشمندی در دانشگاه برگزار شده که دارای تنوع فراوانی در زمینه‌های مختلف بوده است.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای دانشجویی و برنامه‌های مختلف قرآنی، ورزشی و غیره، افزود: برای اولین بار ۸۰ نفر از دانشجویان به المپیادهای کشوری راه یافته‌اند و این خود مایه افتخار برای دانشگاه است.

فنی‌اصل با اشاره به حضور سخنرانان توانمند در برنامه‌های تشکل‌ها، تصریح کرد: میزان برنامه‌های فرهنگی دانشگاه نسبت به سال‌های گذشته افزایش محسوسی داشته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی دانشگاه از ۴۴ برنامه در فصل بهار سال ۱۳۹۲ به ۲۷۲ برنامه در فصل بهار ۱۳۹۵ افزایش داشته است، ادامه داد: برنامه‌های اجرا شده توسط تشکل‌های دانشجویی نیز از ۱۰ برنامه در فصل بهار سال ۱۳۹۲ به ۴۵ برنامه در فصل بهار سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است.

وی افزود: میزان رشد برنامه‌های فرهنگی دانشگاه ۵۱۸ درصد و برنامه‌های اجرا شده توسط تشکل‌های دانشجویی ۳۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر فرشاد کیوان‌ بهجو مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه فرهنگ دارای دامنه‌ای وسیع است، گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه در برنامه‌های فرهنگی مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه هم‌اینک دانشگاه در مسیر توسعه فرهنگی قرار گرفته است، افزود: رویکرد دانشگاه محقق اردبیلی رویکردی ارزشی–علمی است و ما به این رویکرد می‌بالیم.

کیوان‌بهجو همچنین از انجام فعالیت‌های لازم برای تهیه دیتابانک در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.