استاندار کردستان گفت: جایزه ملی "مستوره اردلان" برای تقدیر و قدردانی از نخبگان و فرهیختگان عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ادبی در استان کردستان برگزار می‌شود.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  عبدالمحمد زاهدی در دومین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان کردستان اظهار کرد: اساسنامه این جایزه به صورت ملی و در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، ادبی و هنری تدوین و به صورت سالانه برگزار می‌شود.

وی افزود: کردستان در بسیاری از زمینه‌ها دارای مفاخر و نخبگان فراوانی است که اعطای این جایزه به برگزیدگان می‌تواند انگیزه لازم برای ارتقاء سطح علمی و فرهنگی، ادبی و هنری استان را فراهم کند و افراد زیادی را تشویق به فعالیت و خلاقیت خواهد کرد و مشوق مناسبی برای افراد نخبه، فرهیختگان و مخترعین خواهد بود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: بایستی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان و فرهیختگان استان در مسیر توسعه استان استفاده کرد.

زاهدی ادامه داد: با توجه به لزوم استفاده از طرح‌ها و ایده‌های نخبگان برای تحقق اهداف توسعه، در این راستا به طور جدی از فعالیت نخبگان استان و طرح‌های اجرایی و توسعه محور آنها حمایت خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی استان کردستان به ویژه در بخش گیاهان دارویی اشاره کرد و خواستار حمایت بیشتر از طرح‌های اشتغالزا در بحث تولید گیاهان دارویی در استان شد.

استاندار کردستان در پایان بر لزوم فعال شدن شورای هم اندیشی نخبگان در شهرستان‌های تابعه استان تاکید کرد.