رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: دانشجویان امروزه تنها به دنبال اخذ مدرک نیستند، بلکه قصد دارند تا علاوه بر تحصیلات عالیه شغل مناسبی نیز پیدا کنند و از این نظر کارآفرینی و آموزش مهارت‌های شغلی باید به عنوان سرفصل جدید مراکز دانشگاهی پیام نور تعریف شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهدی یوسفی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا اظهار کرد: کاهش جمعیت دانشجو به عنوان یک معضل بزرگ گریبان گیر بسیاری از واحدهای دانشگاهی است و از این نظر مراکز دانشگاهی باید تلاش کنند تا حداکثر توان خود را برای ارتقاء سطح کیفی خدمات رفاهی دانشجویان و شیوه ارائه متون علمی به کار ببرند.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های خالی دانشگاه‌ها و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای داوطلبان ورود به دانشگاه برای انتخاب محل تحصیل باعث شده تا دانشگاه‌ها در حوزه‌های جدیدی از جمله توسعه خدمات فرهنگی سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند.

رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان اضافه کرد: تمامی مراکز دانشگاهی دانشگاه پیام نور در سطح استان اصفهان موظف شده‌اند تا اعتبارات فرهنگی را تنها در سرفصل‌های اختصاصی مربوطه هزینه کنند و از اختصاص اعتبارات فرهنگی به امور آموزشی، پژوهشی یا دیگر حوزه‌ها اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: سهم دانشگاه‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی، تربیت دانشجویانی توانمند و کارآمد در بخش‌های مختلف تولیدی است به گونه‌ای که این دانشجویان بتوانند بدون وابستگی به منابع یا مراکز دولتی اشتغال پایدار خود را حفظ کنند.

رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان در پایان اظهار کرد: سیاست جدید دانشگاه پیام نور مبنی بر اختصاص امکانات به مراکز مختلف بر اساس درآمد اختصاصی آن‌ قرار دارد بنابراین هر مرکز بر اساس شهریه دریافتی از دانشجویان می‌تواند خدمات متناسب آموزشی را نیز ارائه کند.