همزمان با برگزاری چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در مرداد ماه جاری سامانه همکاری و تبادل فناوری ستاد توسعه نانو رونمایی خواهد شد ضمن آن که تعدادی از فناوری‌های برتر نانو نیز مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در روزهای سه شنبه و چهارشنبه(پنجم و ششم مرداد ماه جاری) در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت با رویکرد نوآوری باز و رسوخ فناوری برگزار می‌شود.

در این مجمع سه تجربه همکاری فناورانه‌ که در شرکت‌های مختلف کشور طی چند سال اخیر در حوزه فناوری نانو شکل گرفته است توسط افراد و مدیران درگیر پروژه‌ها مطرح و نقاط چالشی و کلیدی آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرند.

معرفی و رونمایی از ابزار پیشنهادی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای بحث همکاری بین شرکت‌ها و تبادل فناوری از دیگر برنامه‌های این نشست است. این سامانه که در آن ترکیب نیازهای فناورانه و توانمندی‌های فناورانه بخش نانو موجود در کشور تجمیع شده و به شکلی پویا به روزرسانی می‌شود، می‌تواند به عنوان زیرساخت نوآوری باز مورد استفاده قرار گیرد.

برگزاری پنل چالش‌های همکاری‌های فناورانه شرکت‌ها و ارائه تعدادی از فناوری‌های برتر حوزه نانو در کشور، توسط صاحبان فناورای و ارزیابی این فناوری‌ها از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود. به فناوری که بالاترین امتیاز را از طرف داوران این بخش دریافت کند، جایزه ویژه‌ای نیز تعلق خواهد گرفت.