دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تولید پلیمرهای زیستی مناسب برای تثبیت خاک در کانونهای تولید ریزگرد و توفانهای شن و نمک در حوزه محیط زیست اولویت سال جاری است.

گرد و غبار

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای عملیات میدانی تثبیت ذرات خاک در کانون‌های تولید ریزگرد و توفان‌های شن در سطح هکتار و جلوگیری از آلودگی هوا از طریق حذف آلاینده‌های سمی (ناشی از فعالیتهای صنعتی) با استفاده از فناوری‌های زیستی نیز دیگر اولویت‌هایی است که در حوزه هوا و گرد و غبار محیط زیست ستاد پیگیری می‌شود.

وی افزود: جلوگیری از آلودگی هوا از طریق حذف آلاینده‌های سمی (ناشی ازفعالیتهای صنعتی) با استفاده از فناوری‌های زیستی نیز برای ستاد در اولویت قرار دارد و تلاش خواهیم کرد این اولویت‌ها را نیز تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با مهم خواندن حوزه محیط زیست در ستاد، تصریح کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات زیست محیطی در کشور بسیار مهم است، ستاد توجه ویژه‌ای به این بخش دارد و برنامه‌های زیادی برای رفع معضلات زیست محیطی در نظر گرفته است.