سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته تا ساعت ۲۴ شنبه (۵ تیر) خبر داد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: برای مهلت بیشتر به آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵ شده اند و تاکنون نسبت به انتخاب کد رشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود و ثبت کد رشته محل های انتخابی در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام نکرده اند، زمان انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز شنبه تمدید شد.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بعضی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پس از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته، رشته جدیدی را اعلام یا رشته های موجود را حذف و برخی شرایط را اصلاح کرده اند و مراتب از طریق شورای گسترش آموزش عالی به این سازمان اعلام شده است؛ این تغییرات از بعد از ظهر امروز دوم تیرماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.ir منتشر و به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
توکلی تاکید کرد: بنابراین به همه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند و تاکنون انتخاب رشته نکرده اند؛ نوصیه می شود در این مهلت تمدید شده با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای تحصیلی و اطلاعیه های منتشره سازمان سنجش به ویژه اطلاعیه ای که از بعداظهر امروز روی این پایگاه قرار می گیرد نسبت به انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز و یا کد رشته های امتحانی مجاز اقدام و حداکثر تا ساعت ۲۴ روز شنبه نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی و به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند.
وی گفت: آن دسته از داوطلبانی که پیش از این فرم انتخاب رشته اینترنتی را تکمیل کرده اند، می توانند با مطالعه دقیق اطلاعیه بعدازظهر این فرم را تا ساعت ۲۴ شبنه ۵ تیر ویرایش کنند.
به گفته توکلی، تعداد ۱۵۲ هزار و ۷۷۲ داوطلب از ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تا ساعت ۸ صبح امروز نسبت به تکمیل فرم انتحاب رشته اینترنتی خود اقدام کرده اند.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی با رقابت ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برگزار شد.