در گزارش جدید نظام رتبه‌بندی بین‌المللی ESI که در ماه می ۲۰۱۶ منتشر شد، نام ۱۹ محقق دانشگاه علوم پزشکی تهران در لیست دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.

در گزارش جدید نظام رتبه‌بندی بین‌المللی ESI که در ماه می ۲۰۱۶ منتشر شد، نام ۱۹ محقق دانشگاه علوم پزشکی تهران در لیست دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در حال حاضر از ۳۲ دانشمند یک درصد برتر ایرانی گروه علوم پزشکی، ۱۹ محقق، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

۱۰ محقق دانشگاه علوم پزشکی تهران در گروه فارماکولوژی، ۳ نفر در گروه بالینی، ۲ نفر در گروه پزشکی اجتماعی، ۲ نفر در گروه ایمونولوژی، ۱ نفر در گروه نوروساینس و ۱ نفر در گروه روانپزشکی با توجه به تعداد استناد به مقالات در این لیست قرار گرفته‌اند.

بر این اساس، دکتر رضا ملک‌زاده، دکتر فرشاد فرزادفر و دکتر علیرضا استقامتی در گروه بالینی، دکتر باقر لاریجانی، دکتر محمد عبدالهی، دکتر مرتضی محمودی، دکتر رسول دیناروند، دکتر احمدرضا دهپور، دکتر علیرضا فرومدی، دکتر شکوفه نیک فر، دکتر روجا رحیمی، دکتر فاطمه اطیابی و مرحوم دکتر عباس شفیعی در گروه فارماکولوژی، دکتر نیما رضایی و دکتر اصغر آقا محمدی در گروه ایمونولوژی،  دکتر رضا مجدزاده و دکتر امیرحسین محوی در گروه علوم اجتماعی و بهداشت عمومی، دکتر محمدرضا زرین‌دست در گروه نوروساینس و دکتر شاهین آخوندزاده در گروه روانپزشکی به عنوان دانشمند یک درصد برتر شناخته می‌شوند.

گزارش نظام رتبه‌بندی بین‌المللی ESI هر دو ماه یکبار منتشر می‌شود و در این گزارش دکتر رضا مجدزاده و دکتر شاهین آخوندزاده به‌تازگی در این لیست قرار گرفته‌اند.

فهرست دانشمندان ۱ درصد برتر علوم پزشکی کشور بر اساس نتایج ماه می ۲۰۱۶ نظام رتبه‌بندی بین‌المللی ESI براساس تعداد استناد