حوزه علمیهسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر اداره امور محصولات پژوهشی حوزه‌های علمیه، توسعه کرسی‌های آزاداندیشی در مراکز استان‌ها را یکی از برنامه‌های معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه برشمرد.

مجتبی فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ساماندهی کرسی‌های آزاداندیشی در حوزه اظهار کرد: روش اجرای کرسی‌های آزاداندیشی در قالب آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها بازنگری، بومی و تصویب شده و گام‌های موثری برای روشمندشدن این کرسی‌ها در حوزه برداشته شد.

وی تصریح کرد: امسال و سال آینده در تلاش هستیم که علاوه بر تقویت کمی و کیفی کرسی‌های آزاداندیشی حوزوی، این نشست‌های علمیه را در مراکز استانی برگزار کنیم.

به گفته مدیر اداره امور محصولات پژوهشی حوزه، هر استانی که بنیه پژوهشی طلاب تقویت شده باشد، زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در آن استان وجود دارد.

فرهنگیان تاکید کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در سال‌های گذشته انجام می‌شد ولی از این به بعد به صورت منسجم‌تر و ساماندهی شده برگزار می‌شود.

وی گفت: دبیرخانه کرسی‌های آزاداندیشی حوزوی تشکیل شده و قرار است کرسی‌های آزاداندیشی را در سراسر کشور رصد کند و اطلاعات به روز از این نشست‌ها داشته باشد.

به گفته وی، قبل از ساماندهی کرس‌های آزاداندیشی اطلاعات دقیقی از تعداد و نحوه برگزاری این نشست‌ها وجود ندارد.