رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از صدور کارت شناسایی دانش‌آموختگی بارکددار برای دانش‌آموختگان این دانشگاه خبرداد و افزود: با صدور این کارت دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود نیز می‌توانند از خدمات مختلف دانشگاه بهره‌مند شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر گودرز صادقی در جلسه ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه محقق اردبیلی مطلوب است، گفت: جای خوشحالی است که تعدادی از این دانشجویان دارای معدل الف هستند.

وی افزود: لازم است علاوه بر تلاش برای ارتقای علمی این دانشجویان، در فاز بعدی به سمتی برویم که دانشجویان شاداب‌تر باشند و از تفریحات سالم بیشتری برخوردار باشند.

صادقی با پیشنهاد این موضوع که می‌توان عنوان ستاد شاهد و امور ایثارگران را به ستاد دانشجویان و دانش‌آموختگان شاهد و ایثارگر تبدیل کرد، تاکید کرد: در این صورت می‌توانیم نسبت به مسائل دانش‌آموختگان نیز توجه بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد بانک اطلاعاتی از دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی اشتغال در استان اردبیل تهیه شود، تا در صورت تمایل زمینه تاسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط این افراد در مرکز رشد دانشگاه فراهم شود. 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، منصور لکورج مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز با بیان اینکه شرایط نخبگی در جامعه ایثارگری دانشگاه محقق اردبیلی وجود دارد، گفت: دانشجویان دارای شرایط می‌توانند از مزایای نخبگان در بنیاد شهید بهره‌مند شوند.

وی به تقویت بنیه علمی دانشجویان و مشارکت جدی اساتید مشاور در دانشگاه‌های استان تاکید کرد و افزود: با عنایت مسئولین دانشگاه محقق اردبیلی هیچ‌گونه مشکلی در بحث خوابگاه دانشجویان شاهد و ایثارگر در این دانشگاه وجود ندارد.

لکورج همچنین به تشویق جامعه ایثارگری برای ادامه تحصیل و افزایش سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید کرد.

طاهر یحیوی رئیس گروه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در نیمسال اول سالتحصیلی ۹۵-۱۳۹۴، گفت: از مجموع ۲۵۲ دانشجوی شاهد و ایثارگر در نیمسال فوق‌الذکر، ۲۲ دانشجو دارای معدل الف بوده‌اند.

یحیوی از برگزاری بیش از ۸۵ ساعت کلاس تقویتی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در نیمسال اول سالتحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ خبر داد و ادامه داد: تعدادی از اساتید دانشگاه بصورت رایگان اقدام به تدریس در این کلاس‌ها کرده‌اند.

وی همچنین کسب مقام‌های برتر توسط دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه محقق اردبیلی در اکثر رشته‌های چهارمین المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر منطقه ۲ کشور را مایه‌ی خرسندی دانست.