سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(DARPA) یک پروژه را با هدف انقلابی قابلیت فرماندهی و کنترل نیروهای نظامی آمریکا در فضا، برای مقابله با هرج و مرج در فضا راه اندازی کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از گیزمگ، مرحله اول این پروژه که بستر آزمایشی نرم افزار(Hallmark-ST) نام دارد، طراحی یک نرم افزار بوده که می‌تواند ابزار و اطلاعات به دست آمده از طیف متنوعی از منابع را پشتیبانی کند.

محیط زیست مدار پایین زمین (LEO) که برای اکثریت ماهواره های تجاری و نظامی نقش میزبان را دارد به طور چشمگیری پروازهای فضایی را تغییر داده است. افزایش تقاضا برای ماهواره های تجاری با در دسترس بودن سیستم‌های راه اندازی پیشرفته باعث شده تا LEO  به طرز فزاینده ای شلوغ شود.
فناوریهای امروزی که توسط ارتش آمریکا و برای برنامه ریزی و کنترل ماهواره‌ها استفاده می‌شود، به سرعت در حال قدیمی شدن بوده و فاقد پختگی لازم است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  دارپا، Hallmark-ST  برای ایجاد و آزمایش نسل جدید  فناوری‌هایی استفاده می‌شود که مسئول فرماندهی و کنترل تجهیزات مداری خواهند بود. این بستر آزمایشی دارای درجه بالایی از انعطاف پذیری بوده و برای ماموریت های مختلف مقیاس پذیر خواهد بود و قابلیت‌های شبیه سازی را برای مدل سازی سیستم‌ها در آینده افزایش خواهد داد.