در نشست هم اندیشی مشترک مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان و رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان که امروز در دفتر جهاد دانشگاهی برگزار شد پژوهش های مرتبط با اولویت های فرهنگی و حوزه نخبگانی به جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر منصور تاجری، رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سیستان وبلوچستان همچون سال های گذشته اجرای طرح های پژوهشی فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به نیروهای متخصص و اساتید مرتبط در این زمینه آمادگی خود را اعلام داشت.

حسین مسگرانی، مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه افزود: با توجه به توانمندی هایی که از جهاددانشگاهی سراغ داریم، طرح پژوهش های مرتبط با اولویت های فرهنگی و حوزه نخبگانی به جهاددانشگاهی استان واگذار می شود. امید است که بحث آسیب های فرهنگی اجتماعی که دغدغه مهم مقام معظم رهبری و اولویت بزرگ کشور است در این طرح دیده شود.

وی بیان کرد: بازخورد نخبگان علمی و فرهنگی، امامان جمعه و جماعات، فرهنگیان و هنرمندان و عموم مردم، جامعه هدف ما دراین پژوهش است.

در پایان پروپزال تهیه شده توسط یکی از اساتید جهاد دانشگاهی به نمایش گذاشته شد که در آن بیان مساله و ضرورت های پژوهش، لزوم برنامه، ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی ومعضلات، وجود محدودیت های مدیریتی مسائل فرهنگی اجتماعی و …تجزیه وتحلیل و تهیه نقشه پهنه بندی آسیب‌های فرهنگی اجتماعی آماری با کمک نرم افزارهای تخصصی مورد بررسی و تبیین قرار گرفت.