به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو ۲۸ مردادماه امسال برگزار می‌شود.

فناوری نانو -

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود، شامل سوالات کاملا تشریحی بوده و داوطلبان علاوه بر مهارت علمی، در زمینه فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، بر اساس امتیاز اکتسابی گواهی توانمندی تدریس در سه سطح تراز «الف»، «ب» و «ج» اعطا خواهد شد.

نانوساختارها، روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها، روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها، کاربردهای فناوری نانو و تجاری سازی فناوری نانو از جمله سرفصل‌های این آزمون محسوب می‌شوند.

منابع پیشنهادی برای شرکت در آزمون شامل سایت آموزش فناوری نانو، نرم‌افزار نانوکاوش، کتاب مقدمه‌ای بر نانو فناوری ترجمه دکتر نیما تقوی نیا از  انتشارات دانشگاه صنعتی شریف و مجموعه نرم‌افزارهای میلیاردیم است.

داوطلبان می توانند برای تهیه منابع پیشنهادی آزمون با ۴۰ درصد تخفیف به پایگاه اینترنتی نانوسان به نشانی اینترنتی http://nanosun.ir/ مراجعه کنند.

شایان ذکر است ثبت نام در این آزمون از امروز، سه شنبه اول تیر ماه آغاز شده است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا روز دوشنبه، ۲۵ مردادماه با مراجعه به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو از طریق لینک آزمون اقدام به ثبت‌نام کنند. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنجشنبه، ۲۸ مردادماه رأس ساعت ۱۰ صبح در شهر تهران برگزار می‌شود.
 
علاوه بر شهر تهران، شهرهایی نیز که حداقل ۵۰ نفر داوطلب متقاضی آزمون داشته باشند و یکی از نهادهای ترویجی فناوری نانو فعال در آن شهر، مسؤولیت تأمین فضا و برگزاری آزمون را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون مشخص خواهند شد.

داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون تدریس در سایت ستاد نانو مراجعه و یا با پست الکترونیکی student@nano.ir مکاتبه کنند و یا با شماره‌ تلفن‌های ۶۶۵۳۲۶۳۹-۰۲۱ و ۰۹۱۹۰۲۰۶۱۰۰ تماس بگیرند.