معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در دیدار رهبری با دانشگاهیان به نکاتی درخصوص جهت‌گیری و سوگیری‌های موضوعات فرهنگی در دانشگاه‌ها اشاره شد که خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی تهران بخشی از این مسائل مورد توجه قرار گرفته است. به طوری که توجه به هویت ملی و دانشگاهی یکی از ۵ اولویت برنامه فرهنگی این دانشگاه به شمار می‌رود.

دکتر محسن پرویز در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب به فرمایشات رهبری در دیدار با دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: رهبری در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها به یک سری نکات اصلی و اساسی در ارتباط با مسائل دانشگاه از جمله موضوع فرهنگی اشاره کردند و یکی از موضوعاتی که به نظر من اهمیت فوق‌العاده‌ای داشت و ایشان نیز تاکید نمودند این است که مسائل فرهنگی باید اصل و در متن سیاست‌های دانشگاه‌ها قرار بگیرد نه اینکه آن را به عنوان یک برنامه فوق‌العاده و حاشیه‌ای تلقی کنیم.

دکتر پرویز تاکید کرد: رهبری در دیدار با دانشگاهیان به هویت ملی، ایرانی و اسلامی دانشجویان توصیه‌های زیادی نمودند و در این زمینه مثال‌هایی نیز زدند که هدف دانشگاه‌ها فقط خدمت به میهن و مردم باشد و در این راستا نیز اقدام به تربیت دانشجو کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: یکی دیگر از نکاتی که رهبری در این دیدار تاکید داشته‌اند بحث فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها بود. در این زمینه فرمودند دانشجویان امروز گردانندگان کشور در ۲۰ سال آینده خواهند بود. بنابراین آنها طی دوره‌ای که در حال تحصیل هستند باید نوعی مشی فعالیت‌های سیاسی را آموزش ببینند و در این مسیر حرکت کنند. این هدف حاصل نخواهد شد مگر اینکه تضارب آراء در دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد و نظرات مختلف مطرح شود تا دانشجویان آگاهانه در این زمینه قدم بردارند.

دکتر پرویز یادآور شد: اساتید دانشگاه‌ها باید در زمینه تضارب آراء و نظرات مختلف سیاسی به دانشجویان کمک کند تا دانشجو بتواند از میان حرف‌های مختلفی که مطرح می‌شود تصمیمی درست، منطقی و آنچه که موجب خدمت‌گذاری به مردم می‌شود را انتخاب کنند. در واقع این مسیرشناسی در حوزه سیاست باید در دوران دانشجویی در دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فعالیت سیاسی کسانی که قصد معاندت با نظام را دارند و هدف آنها براندازی نظام است در دانشگاه‌ها ممنوع می‌شود این همان نکته‌ اساسی است که رهبری در دیدار با دانشگاهیان تاکید نمودند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: خوشبختانه تقریباً فضای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران متناسب با تاکیدات رهبری است و درخصوص فعالیت‌های سیاسی نیز امکان طرح آرای مختلف توسط دانشجویان وجود دارد و هیچ فعالیت سیاسی‌ای که مخرب و مخالف با اهداف نظام باشد در این دانشگاه وجود ندارد. نمونه آن اردوگاه مختلف است که تاکنون چنین موردی در دانشگاه اتفاق نیفتاده است.

دکتر پرویز با اشاره به اولویت‌ها و برنامه های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: خوشبختانه تمامی برنامه فرهنگی این دانشگاه منطبق با فرمایشات رهبری است. در حوزه عملیاتی و اجرایی کردن این برنامه ها نیز باید همه دانشگاهیان از جمله اساتید، کارکنان و دانشجویان تلاش کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: انجام پژوهش‌های فرهنگی با هدف نقاط قوت و ضعف، اعتلا، عمق‌بخشی و گسترش معرفت دینی در قالب مسیر قرآنی و اهل بیت، ترویج و تقویت فرهنگ اقامه نماز در مجموعه این دانشگاه و تنظیم شرایط مبتنی بر معرفت دینی، همکاری در گسترش تعهد رفتاری و حرفه‌ای براساس مبنای دینی و در نهایت توجه به هویت ملی و دانشگاهی از جمله اولویت‌های مهم برنامه‌های فرهنگی سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران است.