سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: برای افزایش رشد علمی کشور و دستیابی به قله های رفیع علم و دانش، به همتی بسیجی وار همچون دوران دفاع مقدس نیاز داریم.

پی اچ دی آزمون : مسعود شفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: اگر می خواهیم در جهان شاهد جایگاه رفیع و ارزشمند علمی کشور باشیم، باید به برخی رشته های علوم دسترسی پیدا کنیم، همانگونه که در سال های گذشته در علوم هسته ای، نانو، هوافضا و غیره اقدامات بزرگی انجام داده ایم.
وی گفت: اگر کشوری از لحاظ علمی عقب باشد و بخواهد به سطح اول و نخست دست یابد باید سرعت خود را افزایش دهد، اما واقعیت آن است که در صورت تحقق این سرعت، به کشورهای پیشرفته می رسد و در واقع باز هم عقب بوده است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: در چنین شرایطی باید شتاب خود را به حداکثر برسانیم و برای این کار باید ابتدا به افراد تحصیلکرده و دانشگاهی بیش از گذشته بها دهیم تا آنان احساس مسئولیت کنند.
وی ادامه داد: همچنین مسئولان باید توجهی خاص به نخبگان داشته باشند تا آنان انگیزه لازم را کسب کنند و لازمه این امر نیز نبود تبعیض است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یادآور شد: باید شرایطی بوجود آید که افراد تحصیلکرده از کار لذت ببرند.
وی ادامه داد: متاسفانه سرانه مطالعاتی در کشور اندک است و باید اقدامات گسترده و ارزشمندی در راستای افزایش این میزان از جانب دستگاه های مختلف فرهنگی صورت بپذیرد.