نایب رئیس کمیسیون آموزش اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: فرهنگ غنی ایرانی در کنار فرهنگ متعالی تشیع هویت مستقل و مبدعی را به دنبال دارد و دانشگاه‌های ما باید معرف این هویت باشند.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: هویت ما دارای همه مولفه‌های لازم است و نیازی به الگوگیری از سایر فرهنگ‌ها نداریم و نباید اجازه دهیم دیگران از طریق ابزارهای مختلف ارتباطی برای ما الگوی هویتی تعریف کنند تا شاهد ترویج فرهنگ‌های خارجی میان جوانان باشیم.

وی افزود: متأسفانه شاهدیم که برخی تبلیغات و رفتارها خلاف هویت اصیل ایرانی اسلامی در دانشگاه‌های ما رواج یافته و دانشجویان را از مسیر اصلی خود منحرف کرده و برخی حواشی غیرعلمی را به محیط دانشگاه‌های ما کشانده و این باعث نگرانی رهبری شده که البته از گذشته ایشان این اتفاق را هشدار داده بودند.

نماینده مردم فلاورجان تصریح کرد: ما بر اساس منویات دینی حق نداریم دو روزمان با هم برابر باشد و باید نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشیم. موفقیت دانشجویان ما در المپیادها و محافل علمی برای ما عزت و نه ترویج فرهنگ و سبک غیرایرانی و اسلامی است ضمن اینکه ما خودمان نمادهای فرهنگی و هویتی غنی‌ای داریم و شخصیت‌هایی در طول تاریخ نظیر جابرابن حیان که در غرب به عنوان یکی از نوابغ پیشتاز شیمی می‌شناسند را می‌توانیم به عنوان الگوی هویتی برگزینیم و اگر این مسیر را در پیش بگیریم به تداوم پیشرفت‌ها باید امیدوار بود.