پس از پایان ثبت نام عتبات دانشگاهیان، انجام قرعه کشی و مشخص شدن دانشگاهیان اعزام شونده به عتبات، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص وضعیت زائرین ذخیره و وام عتبات توضیحاتی ارائه کرد.

استانها/ عتبات عالیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد زارع ضمن بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت زائرین ذخیره گفت: تعدادی از پذیرفته شدگان دانشگاهی باتوجه به شرایط تحصیلی و مالی نمی توانند به عتبات اعزام شوند، بنابراین احتمال اعزام زائرین ذخیره هم وجود دارد و این امید را به زائرین ذخیره می دهیم که ان شاءالله تعداد قابل توجهی که شرایطشان مهیا باشد و مدارک را کامل تحویل دهند را در صورت انصراف زائرین اصلی به عتبات اعزام نمائیم و در صورتی که امکان اعزام در آن تاریخ نباشد، سعی می شود در کاروان های دیگر اعزام شوند.

زارع در خصوص سهمیه عتبات نکاتی را بیان کرد و گفت: ما در ایام امتحانات دانشگاهی کاروان اعزام نمی کنیم و دلیل اصلی اینکه عتبات به صورت دوره ای برگزار می شود، توجه به تاریخ هایی است که زائرین دانشگاهی بتوانند به عتبات اعزام شوند. همچنین تفاهم نامه ای با بانک ملت برنامه ریزی شده تا زائرین بتوانند از وام استفاده کنند. جمعا در دوره پانزدهم ۱۳ هزار نفر به عتبات اعزام می شوند.

وی افزود: الحمد لله در این دوره بیشتر از ۹۲ هزار نفر برای اعزام به عتبات عالیات ثبت نام کردند که نشان دهنده آن است که زائرینی که در دوره های قبل اعزام شده اند با حضور در دانشگاه ها و جمع های دانشگاهی از برکات و تاثیرات مثبت این سفر برای دیگر دانشجویان گفته اند که نتیجه آن ثبت نام پر شکوهی بود که در این دوره انجام شد.

زارع ادامه داد:زائرینی که نامشان به عنوان زائر اصلی و ذخیره در نیامده می توانند با ثبت نام مجدد در سامانه پایان سال ۹۵ به عتبات اعزام شوند که در ماه های آینده به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لبیک، وی در خصوص وام عتبات نیز گفت: برای گرفتن وام باید دستورالعمل از بانک به شعب ارسال شود که خبر آن متعاقبا از سایت لبیک اطلاع رسانی می شود. بنابراین زائرین تا قبل از ابلاغ دستورالعمل از مراجعه به شعب خودداری نمایند.