سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رئیس پژوهشکده مطالعات علوم انسانی گفت: نیازمند بازکاوی دقیق میراث اسلامی ایرانی هستیم زیرا بدون اطلاع از دیدگاه های ملاصدرا، زکریای رازی، آیت الله قاضی طباطبایی، امام خمینی(ره) و دیگر بزرگان نمی توانیم به درستی در مسیر علوم اسلامی انسانی گام برداریم.

پی اچ دی آزمون : حسینعلی قبادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به «حفظ روحیه امیدواری و نشاط در محیط های علمی و تحقیقاتی» افزود: باید فرصت برای مجموعه سرمایه های انسانی دخیل در این حوزه، نهاد و سازمان های مرتبط فراهم شود.
وی گفت: این امر سبب می شود تا با شناخت عمیق و روش مند به همه اجزا، ابعاد، قلمرو و موضوع پرداخته شود.
دکترای ادبیات و استاد دانشگاه تربیت مدرس افزود: همچنین باید به انگیزه های صاحبنظران این حوزه توجه و در راستای تقویت آن گام های موثری برداشته شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه دارای قابلیت ها و ظرفیت های میراثی و تمدنی غنی در این زمینه هستیم بگونه ای که افرادی همچون زکریای رازی، ملاصدرا، آیت الله طباطبایی، شهید مطهری، آیت الله بهشتی و غیره در این زمینه وجود دارند.
قبادی گفت: معتقدم باید بازکاوی دقیقی از میراث اسلامی و ایرانی داشته باشیم، میراثی که مبتنی بر آیات قرآن کریم و احادیث است.
وی تصریح کرد: برای بازآفرینی میراث های خود مستلزم این هستیم که در حوزه علوم انسانی با مسائل بنیادی و فرعی مواجه شده و با رویکرد مساله محور و هوشمند برای توسعه آن تلاش کنیم.
رئیس پژوهشکده مطالعات علوم انسانی ادامه داد: باید در مسیر اسلامی شدن علوم انسانی، در وهله نخست میراث خود را بشناسیم و بتوانیم آن را مساله مندانه و ناظر بر مشکلات و مسائل را تحلیل و پردازش کنیم.
فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** ۱۰۷۱