قاسم برید لقمانی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از تلاش برای ارتقای دانشگاه یزد خبر داد و گفت: دانشگاه یزد باید در یک دوره چهار ساله به فهرست ۱۰ دانشگاه برتر کشور بپیوندد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، قاسم برید لقمانی، یکشنبه شب در نشستی خبری با موضوع با محوریت امکانات و تسهیلات رفاهی و آموزشی دانشگاه یزد اظهار داشت: سیاستگذاری اصلی دانشگاه یزد در دوره جدید، قرار گرفتن در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور است که برای تحقق این امر تلاش‌هایی در راستای بهبود وضعیت علمی، تسهیلات رفاهی و توسعه کیفی دانشگاه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه، جذب دانشجوی نخبه و دارای درجه علمی خوب به ارتقاء سطح علمی دانشگاه کمک می کند، بیان کرد: در این راستا برای جذب استعدادهای درخشان، رتبه های برتر کنکور سراسری و دانش آموزان نخبه تلاش هایی آغاز شده و قرار است هرم سطح علمی دانشجویان دانشگاه یزد اصلاح شود.

برید لقمانی همچنین از تلاش برای اصلاح هرم اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد خبر داد و افزود: در حال حاضر از مجموع ۴۳۸ عضو هیئت علمی در دانشگاه یزد، ۲۵ نفر دارای رتبه استاد تمام، ۹۵ نفر دانشیار، ۲۹۰ نفر استادیار و ۲۸ نفر مربی هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد تصریح کرد: برای اینکه یزد بتواند در زمره ۱۰ دانشگاه برجسته کشور قرار گیرد، لازم است تعداد اساتید دانشگاه با رتبه استاد تمام افزایش یابد که در این زمینه دیگر مانند گذشته بومی بودن اساتید مدنظر نیست و اولویت ما انتخاب بهترین اساتید از میان درخواست‌های ارائه شده است.

وی افزود: حتی تلاش شده تا از اساتید یزدی تبار خارج از استان و خارج از کشور برای ارتقا دانشگاه یزد کمک بگیریم و رایزنی هایی نیز برای حضور مقطعی اساتید یزدی تبار خارج از کشور در دانشگاه یزد صورت گرفته است.

برید لقمانی در مورد آمار دانشجویان دانشگاه یزد اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل هستند که این دانشجویان در ۵۸ رشته و گرایش در مقطع کارشناسی، ۱۱۲ رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۴ رشته و گرایش دکترا مشغول به تحصیل هستند.