دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ رئیس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد از تقویت روابط دانشگاه یزد با اساتید ایرانی مستقر در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه اساتید یزدی‌تبار خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، علی اکبر تدین، یکشنبه شب در نشستی خبری با محوریت امکانات و تسهیلات رفاهی و آموزشی دانشگاه یزد اظهار داشت: یکی از راه‌های ارتقا کیفیت آموزشی در دانشگاه یزد و در نتیجه پیوستن این دانشگاه به فهرست ۱۰ دانشگاه برتر کشور، به روز رسانی علوم است.

وی بیان کرد: در این راستا به یکی از ۲۰ پایگاه کشوری دانشجویان خارج از کشور پیوسته ایم و ارتباط دانشگاه‌ و دانشجویان با اساتید خارج از کشور به ویژه اساتید یزدی تبار را دنبال کرده ایم ضمن اینکه تلاش شده شرایطی فراهم شود تا این اساتید به کشور بازگردند.

تدین درباره ارتقا جایگاه دانشگاه یزد تصریح کرد: یزد اکنون نیز با توجه به امکانات، رتبه های برتر و فعالیت های علمی انجام شده در جایگاه واقعی خود که در حال حاضر جایگاه ۱۷ تعیین شده، قرار ندارد.

وی، ورود دانشجوی خوب، نخبه و برتر را از نیازهای اصلی برای ارتقا رتبه دانشگاه یزد دانست و افزود: ورودی خوب، خروجی خوب نیز به دنبال خواهد داشت اما برای جذب دانشجویان نخبه به دانشگاه یزد لازم است مجموعه ای از عوامل در سطح استان و شهرستان یزد فراهم باشد زیرا دانشجویان نخبه برای حضور در دانشگاه یک شهر، مجموعه ای از عوامل به عنوان نمونه فرصت های شغلی را نیز مدنظر قرار می دهند.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد با بیان اینکه وضعیت دانشگاه یزد در طول یک سال گذشته بهتر از قبل بوده است، افزود: پژوهانه به دانشجویان برتر، نخبه، صاحب ایده و مقاله پرداخت می شود که سال گذشته در دانشگاه یزد هشت نفر و امسال ۱۲ نفر واجد شرایط دریافت این مبلغ شدند.

وی، پژوهانه برای دانشجویان دارای شرایط لازم در مقطع کارشناسی را ماهانه ۵۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان دارای شرایط لازم در مقطع کارشناسی ارشد را ماهانه یک ملیون تومان اعلام کرد.

تدین با تاکید بر اینکه دانشگاه یزد و ظرفیت های آن برای بسیاری از خانواده ها و دانشجویان ناشناخته باقی مانده و به همین دلیل بسیاری از رتبه های برتر کنکور استان یزد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های تهران و دیگر شهرها هستند، افزود: برای رفع این مشکل از طرف مدارس بازدیدهایی از دانشگاه یزد به منظور آشنایی با فضا، امکانات، اساتید، تجهیزات و… و. صورت گرفته که می تواند برای انتخاب رشته و دانشگاه در سال کنکور این دانش آموزان اثرگذار باشد.