علی مروتی، معاون آموزشی دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ معاون دانشجویی دانشگاه یزد با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۵ پرونده و سال جاری ۱۹ پرونده در کمیته انضباطی دانشگاه یزد تشکیل شد، گفت: دانشجویان دانشگاه یزد پرونده سیاسی و امنیتی ندارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، علی مروتی یکشنبه شب در نشستی خبری با محوریت امکانات و تسهیلات رفاهی و آموزشی دانشگاه یزد اظهار داشت: حکم تعدادی از پرونده های تشکیل شده در کمیته انضباطی صادر شده و چند پرونده دیگر نیز در دست بررسی است اما هیچ‌یک از پرونده‌ها احکامی با جنبه سیاسی و امنیتی نداشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت خوابگاه های دانشگاه یزد بیان کرد: در رنکینگ دانشگاه‌ها، یک تیم از صندوق رفاه خوابگاه‌های دانشگاه‌های کشور را امتیازدهی کردند که دو خوابگاه یزد از میان ۷۰۰ خوابگاه، رتبه اول و دوم را از آن خود کردند.

مروتی در مورد وام دانشجویی نیز بیان کرد: دانشگاه یزد همواره از نخستین دانشگاه هایی بوده که در آغاز هر سال تحصیلی آمار و ارقام تسهیلات مورد نیاز را به صندوق رفاه اعلام می کند و معمولا در زمان قابل قبولی این تسهیلات دریافت و در بین دانشجویان متقاضی توزیع می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد تصریح کردک سال گذشته دو میلیارد و ۹۲۵ میلیون تومان از محل صندوق رفاه به دانشجویان دانشگاه یزد تسهیلات شهریه، مسکن، خرید تجهیزات و … اعطا شد.

مروتی در مورد وضعیت تغذیه در دانشگاه یزد نیز اظهار داشت: سیاست صندوق رفاه، برون سپاری تغذیه است که بر این اساس در دانشگاه یزد علاوه بر سلف دانشگاه، یک رستوران آزاد نیز فعال شده که در حال حاضر فقط در وعده ناهار میزبان دانشجویان است.

وی، یارانه تعلق گرفته به تغذیه دانشجویان دانشگاه یزد در سال گذشته را بالغ بر سه میلیارد تومان اعلام کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد در این نشست همچنین به تشریح امکانات ورزشی دانشگاه یزد از یک سو و کسب موفقیت های ورزشی دانشجویان از سوی دیگر پرداخت و بیان کرد: تنها در یک مورد جشنواره ورزشی دانشجویان، بیش از هزار دانشجوی دانشگاه یزد برای شرکت اعلام آمادگی کردند.