سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، نشر فرهنگ قرآنی در دانشگاه های کشور را سبب تضمین آینده علمی کشور و نشاط علمی دانشجویان دانست.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، «کریم نجفی برزگر» عصر یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور با حضور ۷۰۰ هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیات علمی به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی از ظرفیت بالایی برای آموزش های قرآنی برخوردار است.
وی که در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت سخن می گفت، افزود: معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد از ظرفیت بالایی برای تامین نیازهای دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه برخوردار است و امضای این تفاهمنامه در همین راستا صورت گرفت.
نجفی برزگر با اشاره به برگزاری بیست و یکمین همایش ملی قرآن در اصفهان از سوی این دانشگاه گفت: فعالیت های قرآنی در دانشگاه پیام نور سال هاست که ادامه دارد و معتقدیم دانشجویان باید از ظاهر قرآن عبور کرده تا با مفاهیم و تدبر در کتاب الهی دسترسی پیدا کنند.
وی با اشاره به سخنان روز گذشته (شنبه) رهبر معظم انقلاب با دانشگاهیان گفت: یکی از موضوع های مهم در دانشگاه ها فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی است و مهمترین کار دانشگاه ها توجه به این فرهنگ است.
وی تاکید کرد: وظیفه ما ترویج اندیشه و فکر قرآنی در بخش دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاهی است.
حجت الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد با اشاره به بخش هایی از تفاهمنامه امضای شده گفت: کار اصلی ما با دانشگاه پیام نور در زمینه آموزش های قرآنی از امروز آغاز شد و شعار امسال این معاونت نهضت فهم قرآن است و تفاهمنامه امضا شده نیز بر همین اساس خواهد بود.
رئیس بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن امضای این تفاهمنامه را منشاء خیر برای همکاری های علمی، پژوهشی و تبلیغی – ترویجی در دانشگاه پیام نور دانست و گفت: جامعه ما نیازمند فهم قرآن است و دانشجویان می توانند در نشر فرهنگ قرآن در جامعه موثر باشند.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ۲۴ خرداد ماه تا هشتم تیر ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه میزبان روزه داران و مشتاقان کتاب الهی است.