مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت در تشکیل شبکه فناورانه بین‌المللی هوشمندانه عمل کرده است.

پژوهشگاه صنعت نفت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، ابراهیم علوی طالقانی با اشاره به این ‌که نمایشگاه محل عرضه توانمندی‌ها و فناوری‌های هر سازمانی است، اظهار کرد: قطعاً پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند یکی از مراکزی باشد که توانمندی‌های کسب‏ شده سالانه خود را به صنعت نفت کشور و در سطح بین‌المللی معرفی ‏کند و این مجموعه همواره این رسالت را در نمایشگاه‌ها در حوزه‌های بالادست، پایین‌‏دست و انرژی و محیط زیست به نحو احسن انجام داده است.

وی افزود: یکی از تفاوت‌های پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم نفت تهران ارائه محصولات دانش‌‏بنیان و فناورانه بود که توانمندی‌های پژوهشی و فناورانه این مجموعه را به نمایش بگذارد.

طالقانی با اشاره به تشکیل شبکه فناورانه در پژوهشگاه نفت اظهار کرد: پژوهشگاه در سال‌های اخیر با هوشمندی شبکه‏‌ای فناورانه‌ را به وجود آورده و به‏ عبارتی یک تعامل دوطرفه را ایجاد کرده است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت در ادامه تصریح کرد: در داخل کشور فناوری‌‏هایی وجود دارند که می‌توان آنها را به خارج از ایران منتقل و هم‏چنین فناوری‌هایی را به کشور وارد کرد. دیگر دوره انتقال فناوری به سر آمده و هم‌‏اکنون دوره تبادل فناوری و همکاری‌های فناورانه نوآورانه است.

وی با اشاره به واگذاری مطالعه توسعه میدان اهواز به پژوهشگاه صنعت نفت گفت: مطالعه میادین و انعقاد قراردادهای میدان‏‌محور برای اولین بار در کشور  رخ داده‏‌اند و طبیعی است که کار در ابتدا اینرسی داشته باشد.

طالقانی با تاکید بر این ‌که در اواخر سال ۱۳۹۴ شتاب کار بیش‏تر شده، گفت: در نهایت پروپوزالی تهیه شده که می‌‏تواند آغاز اولین حرکت باشد و قطعاً پروپوزال‌های دوم و سوم با سرعت بیش‏تری ‏دنبال خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: توقع ما این است که پژوهشگاه بتواند با کمک شبکه‌های فناورانه و توانمندی‌های پژوهشی خود در حوزه بالادست، با تمام استعدادش عمل کند تا کاری واقعی را روی میز عملیات نفت قرار دهد و امیدواریم در سال ۱۳۹۵ شاهد این دست موفقیت‌ها باشیم و در نمایشگاه سال ۱۳۹۶ از فعل گذشته استفاده کنیم.