معاون فنی و نگهداری بنادر گیلان گفت: طراحی و ساخت شناور توسط متخصصان داخلی از خروج ارز جلوگیری کرده و باعث افزایش توانمندی تولیدکنندگان داخلی شده است.

آیین الحاق شناورهای تجهیزشده به ناوگان نیروی دریایی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه گیلان، مهندس الماسی اظهار کرد: در راستای ساخت قطعات تجهیزات دریایی و خشکی و مخابراتی این معاونت، اقدام به ساخت بخشی از نیاز های قطعاتی یدکی تجهیزات فوق از طریق متخصصان داخلی کرده است.

وی خاطرنشان کرد:  کندانسورهای لایروبهای یاسین و رشیدی که پیش از این از خارج وارد می‌شد توسط کارگاهها و متخصصان داخلی ساخته و با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت که کمتر از یک چهارم قیمت مشابه خارجی و با کیفیت مشابه خارجی صورت گرفته و از خروج ارز جلوگیری کرده و باعث افزایش توانمندی تولیدکنندگان داخلی شده است.

معاون فنی و نگهداری بنادر گیلان، همچنین از مهمترین اقدامات معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به ساخت پانتول و شوتر تخلیه مواد لایروبی اشاره و بیان کرد: نظر به اینکه کلیه لایروبها به منظور ساخت، ایجاد بنادر و استحصال اراضی، نگهداری کانال‌ها و حفظ عمق لازم جهت تردد شناورها و کشتیرانی مورد بهره برداری قرار می گیرند لذا با ساخت پانتون و شوتر مورد نظر امکان بهره‌برداری از لایروبهای کاتر ساکشن بندر ساز این امکان فراهم شد.

وی تاکید کرد: تمام مراحل مطالعات، طراحی و ساخت این شناور توسط متخصصان داخلی و همکاران این اداره کل و شرکت سازنده داخلی صورت گرفته است.

الماسی در خصوص صرفه جویی ارزی ساخت این شناور نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه هزینه تمام شده این شناور دویست میلیون تومان بوده از طریق امکانات و پتانسیل موجود این اداره کل ساخته شده که بیش از دهها میلیارد تومان صرفه جویی ارزی در برداشته و باعت تقویت دانش و تخصص بومی شده است.

معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص تعمیرات اسامی جرثقیل های ریلی ساحلی نیز اظهار کرد: ما توانستیم با نیروهای داخلی تعدادی از جرثقیل های ریلی ساحلی را تعمیرات اساسی کنیم که این کار منجر به افزایش سرعت تخلیه و بارگیری و مانورینگ جرثقیل‌ها و کاهش میزان مصرف برق آنها شد .